EN

Інша правда "Торнадо" (відеоцикл)

Новини

Боєць спецпідрозділу «Торнадо» Олексій Тарасов, який у 2003 році виграв справу в Україи у Європейському суді з прав людини за тортури над ним у відділенні міліції у Макіївці.

Олексій Тарасов розказав як з середини батальйону виглядають: 

звинувачення головного військового прокурора Анатолія Матіоса у тортурах місцевих жителів, про справжню практику тортур у воєнний час; -

- як зрежисована, на його думку, і ким саме зіграна інформацйна війна проти добровольчих батальйонів на прикладі звинувачень батальйонів «Торнадо» і «Айдар».

- як генерали й міліціонери дискредитували Айдар заради бізнес-інтересу;

- докази й сказав імена виконавців дискредитації батальйонів;

- пояснив як дискредитовували батальйон «Шахтарськ», який після Іловайського котла став називатися «Торнадо»;  

- чим був іловайський котел насправді.

Дивлячись програму «Шустер LIVE» Олексій Тарасов спростовував звинувачення бійців Торнадо в тортурах:

- показав що воєнний прокурор Матіос зачитав на ток-шоу фабриковані свідчення, тому що було наплутано використання різних знарядь, якими мучать в МВС.

- розказав про чи використовувався козел у підвалі для тортур і практику приковування наручникам за ноги.  

- розказав що пластмасова трубка зайва для тортур в зоні АТО, якщо є зброя, наявність якою полегшує витягування інформації.

- спростував вживання наркотиків для тортур бійцями «Торнадо».

 

Говорячи про затримання затримання комбата «Шахтарська» Руслана Онищенка, Олексій Тарасов визнав його незаконим:

- назвав козирі в рукаві проти слідства Руслана Онищенка.

- страхи, які не дають виконуючого тепер обов’язки комбата  «Торнадо» Миколи Цукора в спростуванні звинувачень МВС і військового прокурора щодо батальйону.

 

Тарасов назвав міф про пластмасову трубку комбата Онищенка творінням  інформаційної війни проти добровольців, який використовують генерали і Росія, щоб дискредитувати "Торнадо".

А ще Олексій Тарасов розказав як заступник Донецького главку МВС Ілля Ківа покриває і робить героєм диверсанта Руслана Білого, яким, за інформацією Тарасова займаються українські спецслужби;  плутанні фактів про батальйон Шахтарськ; незнанні географії Донеччини і Луганщини в розповідях про транспортування жертв тортур. Ще прозвучало звинувачення, колись добровольця «Правого сектора» Іллі Ківи в покриванні контрабанди на Донбасі.