EN

Антизабудовний мітинг під Генпрокуратурою

Новини

Активісти і сусіди нелегальної забудови на проспекті Науки 42-а в Києві прийшли під Генеральну прокуратуру. Вони вимагали в Генпрокуратури припинити незаконне без плану і документів будівництво фірмою ТОВ „Будконсалтинг-інвест".

Раніше активісти з проспекту Науки 42-а повідомляли, що «фірма-забудовник не надає мешканцям мікрорайону ніякої інформації щодо планів будівництва офісно-житлового комплексу, не погоджує з нами будь-яких питань, в т.ч. і майнових. Це є грубе порушення вимог Законів України „Про основи містобудування в України" та „Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" та Рішення Київради від 16 червня 2005 року № 438/3014 „Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в м. Києві" оскільки на території забудови знаходиться житловий будинок більшість квартир у якому приватизовані.

Також викликає суттєве занепокоєння мешканців району і фахівців Інституту Ядерних досліджень НАНУ планування перенесення мереж водозабезпечення системи охолодження ядерного реактору, що проходять через ділянку відведену під забудову. За інформацією фахівців, дії забудовника можуть призвести до техногенної катастрофи, схожої на чорнобильську аварію тільки у м. Києві.»

Сьогодні предаставників активістів в результаті мітингу запросили до ГПУ на переговори, потім з ГПУ вийшов заступник Голосіївського районного прокурора Франтовський Євгеній Миколайович і сказав, що забудовник повинен надати документи про право на забудову, а без них він навіть не має права будувати.

Гірше, що відсутність документів не заважала ТОВ «Будконсалтинг-інвест» 15 січня завозити на місце забудови техніку і конфліктувати з навколишніми жителями, а до того з 2006 року розчищати собі територію під будівництво.

«Ми бомжами законними станемо. Я тоді тоже можу на Майдані Незалежноті узаконити собі життя в палатці» - сказав Сергій Петренко, учасник мітингу, сусід забудови про шанси мешканців на виживання з таким забудовником.