EN

Валютні позичальники чекають заборони відчуження житла

Аналітика

Сьогодні ВРУ повинна проголосувати за законопроект 1610 "Пропозиції Президента до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" щодо посилення захисту прав позичальників".

Про це написано в порядку денному ВРУ на цей тиждень:

28 грудня 2014-го був прийнятий закнопроект про мораторій до жовтня 2015 року на відчуження житла взятого в іпотеку у валюті. Порошенко його ветував і надслав свої пропозиції. Суть їх у граматичних змінах до частини першої проголосованого 28  грудня і смисловій правці частини першої: "не може бути примусово або у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріусу стягнуте (відчужене без згоди власника) нерухоме житлове майно, яке вважається предметом застави згідно із статтею 4 Закону України "Про заставу" та/або предметом іпотеки згідно із статтею 5 Закону України "Про іпотеку", а також не може бути проведене у будь-якому порядку примусове виселення мешканців такого житлового майна, якщо таке майно виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України (позичальника або майнового поручителя) за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами - резидентами України в іноземній валюті..."

 

Сьогодні від 9.30 ранку "іпотечники" прийшли до ВРУ вимагати щоб за нього проголосували і щоб їм гарантували що в Залі з голосу не буде внесено інших правок. Депутат від БПП пообіцяв це і сказав, що інакше навіть голосувати не будуть.

Активісти Кредитного Майдану сказали що їх така перспектива тішить, тільки би вона не була пустою обіцянкою.

Нагадаємо, валютні позичальники приходять під Нацбанк і ВРУ й виступають за реструктуризпцію їх кредитів у гривні від літа 2014. Від весни під АП, НБУ і ВРУ протестують депозитні вкладники. У валютних позичальників 2 проблеми: гривня за 10 років впала в понад 4 рази, багато хто переплатив уже кредит в гривні, але за несплату кредитів відбирають майно. Законопроект 1610 у випадку, якщо за нього проголосують, повинен покласти край страхам вилучення житла, за яке люди часто якраз і платять іпотеки.

Члени Кредитоного Майдану, зі слів активіста, ходять на фінансовий комітет ВРУ, який очолює ляшківець Рибалка, подали кілька законопроектів, але комітет їх повністю міняє і не подає в Раду. 

Від липня ВРУ розробляє законопроекти про реструктуризацію валютних кредитів, який би задовольнив банки і вкладників. В Раді 3 липня в першому читанні проголосували законопроект Руслана Князевича, тоді представника Порошенка у ВРУ, але він не задовольнія позичальників.