EN

Вже неіснуюча НЕК з питань суспільної моралі проводить конкурс для школярів

Аналітика

На сайті вже майже розпущеної Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі з'явилася новина про проведення конкурсу "Моральний вчинок".

Нагадаємо, що експертна комісія з часу створення у 2014 році критикувалася за недієвість і відсутність механізмів впливати на діяльність ЗМІ і розповсюдження продукції, яка псує суспільну мораль. Ще НЕК з питань суспільної моралі критикувалася за перекликання її функцій з іншими державними органами, але про це нижче.

Згідно з установчими документами НЕК з питань моралі, одним з основних її завдань було визначення на прикладах що конкретно є, а що не є порнографією. "Для цього їм, бідним, приходилось роками сидіти і дивитися фільми порнографічного змісту. Це відбилося на їх розумовому здоров'ї." - прокоментував діяльність комісії медіа-експерт Олег Б.

Фото: ТелекритикаНа фото Голова НЕК з питань Захисту суспільної моралі Василь Костицький

Президент Петро Порошенко 3 березня 2015 року підписав закон, який уможливлює розпуск НЕК з питань захисту суспільної моралі. Що функції комісії перетинаються з іншими державними органами ще раз повідомлено в новині про розпуск НЕК на сайті Гаранта Конституції:

"Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі».

Згідно з Законом № 173-VIII від 10 лютого, із Закону України «Про захист суспільної моралі» виключаються положення щодо визначення статусу та засад діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Зазначається, що контроль за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюють Міністерство внутрішніх справ України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері культури, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Громадський контроль за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі здійснюють творчі спілки, які діють у сфері культури та мистецтв, журналістики. Держава забезпечує фінансову підтримку щодо здійснення громадського контролю за додержанням вимог цього та інших законів у сфері захисту суспільної моралі у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України."

На сайті ж НЕК з захисту суспільної моралі 6 березня з'явилася новина що НЕК все-ще проводить конкурс "Моральний вчинок". Школярі після 20 березня ще зможуть отримати з рук людей із майже неіснуючої державної комісії, яка займається переглядом порно призи.

А НЕК з питань захисту суспільної моралі цим в себе на сайті хвалиться:

"Ще два тижні триватиме приймання робіт на Всеукраїнський Конкурс «Моральний вчинок»!

 На цей час на Конкурс уже надійшло близько 200 робіт. Учасники Конкурсу презентували проекти за напрямами: екологічний, соціальний та культурологічний. Як і минулого року, до Конкурсу залучилися усі вікові категорії, починаючи від учнів початкової школи, завершуючи студентами вищих навчальних закладів. 

Учнівська молодь України яскраво продемонструвала свої добрі справи, скеровані на охорону довкілля, допомогу ближнім – дітям з обмеженими можливостями, воїнам, що захищають Україну, людям похилого віку, а також відповідальне ставлення до історії рідного краю, минулого своїх родин, духовних скарбів Українського народу.

З початку березня 2015 року надзвичайно висока активність була проявлена Полтавською, Івано-Франківською, Хмельницькою і, нарешті, Тернопільською областями. Традиційно багато робіт – знову з Харківської та Сумської областей.

Цікавинкою цього тижня стали: 

- буклет, надісланий з Угринівського НВК (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Тисменицької районної ради Івано-Франківської області); 

- фоторепортаж з Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернігівської області;

- відеосюжет «Ні – війні! Україні – мир!» з Лебединського медичного училища ім. проф. М.І.Сітенка ;

- стіннівка з Зачепилівського ліцею, Харківської області.

Усі роботи, що надійшли, об'єднані добрими почуттями до рідної землі, близьких людей, а також тих, хто потребує уваги і допомоги. 

Окремою щемливою нотою проходить тема війни на Сході України. Ці події проходять через серця і душі молоді, викликаючи спротив несправедливості і спонукаючи до високоморальних дій.

Поспішайте! До 20-го березня залишилося вже небагато часу! А можливо, що саме ваш творчий доробок журі визначить ПЕРЕМОЖЦЕМ!"

Олексій Півторак