EN

В "Укрнафті" не дорахувались боргів "Нафтогазу"

Новини

Державну енергетичну компанію "Нафтогаз" інша держкомпанія "Укрнафта" звинуватила в приховуванні частини боргів перед останньою.

27 березня НАК "Нафтогаз" опублікували інфографіку своїх доходів (вище). 

В "Укранфті" відразу опублікували заяву, що вважають заниженою цифру богів "Нафтогазу" перед "Укрнафтою": "ПАТ “Укрнафта” вважає заниженим грошовий виразник заборгованості  НАК “Нафтогаз України” перед Товариством.

При розрахунку заборгованості за спожитий газ НАК опиралася на ціни, встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Однак брати до уваги таку вартість не можна з двох причин.

По-перше, у 2006-2007 роках ціни на природний газ ПАТ «Укрнафта» законом не регулювалися. Відповідно, ціни на такий газ НКРЕКП не встановлювались і не могли встановлюватися (в даному випадку мова йде про майже 3,5 млрд.куб.м газу).

По-друге, постанови НКРЕКП про встановлення цін на газ, видобутий ПАТ «Укрнафта» у 2008-2011 роках, скасовані у судовому порядку. Суди встановили, що такі ціни не були економічно обґрунтованими та справедливими, а НКРЕКП порушила вимоги закону, затвердивши їх в розмірі, нижчому за собівартість продукції. Суди одночасно підтвердили, що у ПАТ «Укрнафта» існує гарантоване законом право на отримання справедливої компенсації за видобутий газ.

Розрахунок НАК «Нафтогаз України» своїх зобов’язань з прив’язкою до цін НКРЕКП вказує на спробу ввести в оману потенційних інвесторів, органи державної влади та суспільство в цілому. Такі дії не сприяють покращенню ситуації в нафтогазовій промисловості України.

Разом з тим, визнання своїх зобов’язань за спожитий газ зі сторони НАК “Нафтогаз України” може бути розцінене як позитивне зрушення у вирішенні конфліктної ситуації, що склалася навколо газу ПАТ “Укрнафта” 2006-2011 років видобутку."