EN

ГПУ вимагала у «Житомирських ласощів» хабаря за неправомірний спокій

Аналітика

Під ВРУ прийшли працівники фабрики «Житомирські ласощі». Вони повідомили, що заступник Генпрокурора Олег Бачун вимагав в керівництва фабрики хабаря за «відсутність проблем». В "Житомирських ласощів" не все так просто з власністю.

Голова спостережної ради товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ" (раніше - ЗАТ "Житомирські ласощі") Ігор Бойко 11 листопада на мітингу працівників підприємства під ГПУ сказав «Українським новинам»: «Коли пан Бачун обійняв посаду, це було в серпні місяці, через кілька днів він подзвонив нашому спільному приятелеві й покликав його на зустріч, де він сказав: "Передай Ігореві (тобто мені), нехай щомісяця він платить 30 тис. доларів, і в підприємства не буде ніяких проблем. Після цього я сказав, що 30 тис. доларів - це багато, пожартувавши, що можу давати 300 тис. гривень. Він написав смс: "Торг тут недоречний, акції дорожчі"»

Нагадаємо, в 2012 році власником «Житомирських ласощів» став, як повідомляють відкриті джерела, російський підприємець Ігор Бойко. Він, як повідомляє «Раіо свобода», за допомогою тоді народного депутата Сергія Пашинського (від березня по липень 2014 народний депутат з «Батьківщини», а зараз нардеп з Народного фронту і Голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони) і радника більше не Президента Віктора Януковича Віталія Портнова (зараз вони двоє в міжнародному розшуці) рейдерськи захопив підприємство в Швейцарської фірми «Дельта капітал С.А». В час рейдерського захоплення, як повідомляє «Радіо свобода», на території «ЖЛ» знаходилась громадська приймальня нардепа Сергія Пашинського, через це й не пускали на територію представників швейцарської компанії.

А ще були українські й швейцарські судові рішення. В швейцарських судах програв Бойко, а в українських «Дельта капітал С.А». Причетність Андрія Портнова до рейдерства доводить робота в українських судах юристів юридичної фірми «Портнов і партнери». Представник швейцарської сторони Олег Коляда  «Раідо свободі» сказав таке: «Зокрема, Андрій Мартинюк – цей юрист є на сайті компанії «Правозахисник», правонаступника фірми «Портнов і партнери». Ще – Тетяна Макогін, яка брала участь у цій же компанії. Це вказує на прив’язаність до особи Андрія Портнова, який є радником Президента і має серйозний вплив на суди. Він паралельно є членом Вищої ради юстиції, яка здійснює адміністративні перевірки суддів за ті чи інші рішення»

Фото і текст: Олексій Півторак