EN

Голосування за закон 1660-д "Найгірший приклад роботи коаліції" - Парубій

Аналітика

Законопроект 1660-Д прийняли в першому читанні. Не без бою і скандалу.

Доповідач по Закону Віктор Чумак на початку розгляду законопроекту пообіцяв зорбити все, щоб на наступному пленарному тижні за нього проголосували і в другому. Але проголосувало тільки 203 депутата. Забракло голосів Народного Фронту.

3 лютого ВРУ за Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції Реєстраційний номер 1660-Д.

 

 

 

Нардеп Опозиційного блоку Юрій Воропаєв сказав, що законопроект порушує базові людські цінності. Перед голосуванням проголосувати пообіцяли в коаліції. Її голосів мало би бути для голосування досить, крім того співавторами є Єгор Соболєв, Віктор Чумак і Юрій Луценко. Останній - голова Фракції Блоку Порошенка у ВРУ, найбільшої фракції в українському парламенті.

Єгор Соболєв, Голова Антикорупційного комітету у ВРУ, запропонував для детектива Антикорупційного бюро зарплату в 20 000 грн 

Народний фронт від Єгора соболєва вимагав забезпечити дотримання балансу влад у призначенні Голови Бюро. Соболєв сказав, що він не проти. Але член комітету Соболєва журналіст, член фракції БПП, Сергій Лещенко сказав, що вимагаючи цього НФ показує себе як олігархічна партія. Ще він сказав що за законопроектом 1660-Д Президент має призначати Голову комісії.

Маститий політик Юрій Луценко сказав, що зараз роботу бюро робить одне з управлінь Генпрокуратури і на керівника ціього управління може вплинути набагато більше прем'єр і Президент. Луценко запропонував прийняти в першому читанні, а потім в другому додати ще положення, які не подобаються НФ і кому б то не було.

В результаті, Єгор Соболєв запропонував щоб зберегти баланс влад на призначення і зняття Голови НАКБ процедуру погодження Радою кандидатури, запропонованої Президентом, а також процедуру зняття Голови 300 голосами ВРУ (тут навіть не поговорили про умови зняття, коли можна його ініціювати).

Потім виступив нардеп Борислав Береза сказав, не голосувати за поправки з голосу, бо вони пропадуть, які сказав вун, було, коли приймали бюджет з 28 на 29 грудня 2014. Також про народний Фронт Б. Береза сказав, що він вимагає від ВРУ голосувати за то, що вони хочуть, але не так, як хоче суспільству.

Спікер Гройсман оголосив перерву на 10 хвилин. Після перерви  виступили представники від фракцій. Потім взяв слово віце-спікер Андрій Парубій і сказав "Ви тільки що дали тут найгірший приклад роботи коаліції." 

Гройсман поставив на голосування повернення, згідно з реглмаентом це вийшло. Відразу проголосували. 

При повторному голосуванні за законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції" №1660-д проголосувало 270 депутатів.

Нагадаємо, вже закінчилася процедура подання кандидатур номінаційній комісії на Голову Національного антикорупційного бюро. Для того, щоб номінаційна комісія подала на голосування Президентові Голову Національного антикорупційного бюро

Наразі, хаконопроект можна знайти за цим посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53755
Наразі, хаконопроект можна знайти за цим посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53755