EN

Експерти і політики пояснили чому Угода про Асоціацію з ЄС не ратифікована

Новини

Політики й експерти України і Грузії, які давно пацюють над Євроінтеграцією своїх країн розказали що виграє Україн від Асоціації з ЄС і подивувались чому Президент не подає текст на ратифікацію до ВРУ.

Анатолій Немиря керівник комітету ВРУ з питань євроінтеграції про угоду про асоціацію з ЄС сказав що нератифікована угода - недопечений хліб. Немиря каже, що євоінтеграція - цивілізаційний вибір. Так багато політиків, навіть Президент казали. Економіка України, сказав Немиря, в результаті стане сумісною з економікою найбільшого ринку світу.
Але в Президента сказав Немиря, а тиждень тому депутат від БЮТу Шевченко, не спішать подавати на ратифікацію Угоду до ВР. Перший аргумент проти прийняття угоди ВРУ від Президента був - канікули у Раді. Зараз їх піся бійок під ВР скасували. Міністерства, вже завершили технічну пдготовку, сказав Немиря. Останній аргумент проти ратифікації Угоди - Україна за 2 місяці зможе отримати 120 млн гривень від ввізних мит. Немиря сказав, що ця інформація з досьє, яке давали Януковичу в жовтні, щоб мотивувати його не підписувати Угоду. Немиря впевнений щоу ВРУ Угоду про асоціацію підтримають. Про те що голосувати за Угоду про асоціацію будуть всі фракції, крім комуністів але комуністів у ВРУ вже не існує, як фракції.

Олег Рибачук, колишній віце-прем’єр міністр України з питань євроінтергації, сказав, що на Президента треба завжди тиснути. Питання ратифікації - питання часу. І не пасує Президентові відтягувати. Міністр ЗС України Клімкін поклав 12 років, з його слів. Для Рибачука проблема стоїть в тому як Україна зможе виконати цю Угоду.
Олег Рибачук про перспективи для економіки України від інтеграції в ЄС розказав, що від Євроінтеграції виграє кожен українець. За його словами, це можна побачити по аналогії із іншими країнами, які долучалися до Європейського ринку. Рибачук сказав, що в Україні краща струтура економіки, ніж була в Польщі на час долучення до ЄС.
Від приєднання до ринку ЄС виграють багато малих і середніх бізнесів, сказав Рибачук. Проблеми будуть із військовими косплексами, додав він. Україні не треба 8 суднобудівних заводів, індустріальних міст, які були збудовані централізовано і так утримувались. Євразійський Митний Союз збудований так, що бізнесу кажуть: “У вас ніхто того, що ви виробляєте поза Союзом не купить.” А ринок ЄС будується за відкритими стандартами і свободою.

Ірина Геращенко сказала що Національна програма імплементації Угоди розроблена Урядом, але депутати її ще не бачили. В програмі мають бути прописані строки імлементації. Геращенко сазала, що Президент за ратифікацію Угоди, але вона має бути прийнята з дотриманням регламенту.
Текст Угоди змінити вже не можна.

Баченя Євронтеграції в Грузії
Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба каже, що євроінтеграція це можливість для 4-мільйонної Грузії торгувати із 28-ма країнами, після того як в 2002 році РФ закрила для Грузії свій ринок. Угода про асоціацію стосується і окупованої Південної Осетії.

Відео з прямими мовами тут:
Ірина Геращенко у другій частині цього відео
Анатолій Немиря
Олег Рибачук
Посол Грузії

Решта відео - вниз за списком від цього посилання. Всі репліки були висловлені на прес-конференції в "Українському кризовому медіа-центрі" 23 липня 2014

Півторак Олексій