EN

На Буковині сім'я принципово відмовилася від вугілля і газу

Аналітика

Приклад сім'ї, яка перейшла на сонячну електроенергію.

Семья из Черновцов установила 40 солнечных панелей, чтобы отказаться от газа и угля

 

Сім'я Твердохліб з-під черівців встановила 40 сонячних батарей і більше не користується вугіллям і газом. Установка виробляє до 70 кВт електроенергії. Надлишок енергії, Твердохліби продають за зеленим тарифом, найвищим в Європі.

"Все більше людей почали задумуватися про альтернативні джерела енергії й власну енергонезалежністью - Сказала виданню "ЕкоНет", яке знайшло цю сім'ю, Оксана Твердохліб. - І зараз це питання, як ніколи актуальне. Така станція дозволяє нам зекономити 10 т. вігілля в рік. Якби було панелей більше, ми б взагалі без вугілля прожили. Люди переходять на електрокотли і трьохзонний тариф: з 7.00 до 8.00; з 11.00 до 20.00; з 22.00 до 23.00 — всього 11 годин в добу. Вночі ми отримуємо дешеву електроенергію по 12 коп / кВт ∙ год, а вдень користуємось сонячною енергією. Отака економія."

Семья из Черновцов установила 40 солнечных панелей, чтобы отказаться от газа и угля

 Фото: Еконет

Вартість 40 сонячних панелей - 8-9 тис євро, Обленерго не відразу оформляють договір на зелений тариф щоб приймати надлишок електроенергії, дає зрозуміти Еконет. Але видання виправдовує сонячні панелі, тому що з постійним ростом тарифів в на компослуги і енергоносії в Україні, інфляції, тенденції до зменшення, колись корупційно під кримські сонячні електростанції Клюєва, "зеленого тарифу" "навіть при тому, що тариф діє тільки на господаря будинку і за законом на 1 людину можна використовувати не більше 10 кВт. Але які обмеження не стояли б окремо взятому регіоні, краї чи країні сонячна енергія стає все доступнішою, в деяких країнах вона вже зрівнялася в ціні зі звичайною, а з ростом тарифів це скоро станеться і у нас."

Разом з тим, політика заміщення карбоновмісних енергоносіїв останні 5 років прприйнята як генеральна лінія в Європейському союзі. Про неї йдеться і в угоді про асоціацію України з ЄС, підписаній Україною в червні 2014 року.

Пропонуємо вам інфографіку заміщення карбоновмісних енергоносіїв у країнах ЄС:

Інфографіка: one-europe.info