EN

Презентували першу в Україні громадську кіношколу-кіностудію «Українське КіноСелище» (Ukrainian Cinema Village)

Новини

В  Національному центрі Олександра Довженка в Києві, відбулась презентація першої громадської кіношколи-кіностудії «Українське КіноСелище» (Ukrainian Cinema Village). Серед запрошених гостей були режисер Олександр Даруга, продюсер та режисер Анастасія Матешко, кінокритик Володимир Войтенко, режисери обєднання «СУК», представники акторського та кастинг-агентства «ABA Studio».  

 

За словами організаторів, «Українське КіноСелище» — це арт-об’єднання, покликане створити громадську практичну кіношколу, випускники якої будуть кваліфікованими фахівцями кіноіндустрії, творитимуть конкурентоспроможне українське кіно та популяризуватимуть українську культуру в світі. Унікальність кіношколи — її практичність. Тут не читатимуть довгих теоретичних лекцій, а на практиці показуватимуть, як творити кіно. Навчання відбуватиметься за напрямками «режисура», «операторська майстерність», «сценарна майстерність», «звукорежисура», «грим», «художник-постановник», «продюсування», «акторська майстерність», «виробництво візуальних ефектів». У програмі — майстер-класи та лекції професійних кураторів, практичні заняття за спеціальностями, психологічні тренінги, кінопокази, тематичні вечірки, концерти, експериментальні театральні постановки, спортивні ігри та багато іншого. Цей проект створений для людей, охочих брати участь у різних етапах кіновиробництва. Він – для тих, хто хоче творити кіно тут і зараз. Також під час презентації відбувся показ тизера кіноальманаху «Пульс».

 Молода команда яка презентувала проект не має практичного досвіду створення проектів такого масштабу, однак можливо амбітність планів та похвальне бажання відродити українське кіно, дозволяє сподіватись на краще.

На скільки «громадською» виявиться кіно школа можна буде говорити після її відкриття, оскільки те що малось на увазі під цим поняттям під час презентації розкритим не було. На сьогоднішній день ринок світової кіноіндустрії вже давно вибудував систему професійних альтернативних до державних кіношкіл. На жаль, до цього часу Україну ця стезя обходила, але з презентацією проекту «Українське КіноСелище» - крига цнотливості зламана і навіть якщо випробування часом виявиться проекту не під силу, можна сподіватись на лавину аналогічних стартапів, які врешті решт виведуть українське кіно з темного кутка в світло прожекторів світової кіноіндустрії.