EN

Пістолет Макарова діти називають „Макарон“, а Тульський Токарєва — „Тьотя Таня“

Новини

У День відкритих дверей Львівська академія сухопутних військ організувала виставку вогнепальної зброї та важкої артилерії. Пістолет Макарова діти вже називають „Макарон“, а Тульський Токарєва — „Тьотя Таня“. Чи не стало причиною військового конфлікту те, що якісь дитячі голови колись вже виношували слово зброя? Чи варто знати дітям про сучасні мінометні установки?

Чи нормально, коли молодші радіють гранатам і танчикам? I чому дорослі, вже допустивши дітей до зброї, ще не можуть пояснити, як треба правильно тримати автомат Калашникова?

Усміхнені дітлахи у вишиванках захоплюються військовою формою і броньованими машинами. Абсурдно те, що батьки в наказовий спосіб промовляють: „стань рівненько, присядь, прицілься — я ж тебе фотографую!“. Чи замислюються ці люди над тим, що колись їхнім дітям так можуть говорити в бойових умовах? Чому не викинути з усіх шкільних бібліотек книги про війну, замінивши їх журналами про чудеса світу? Деякі діти вже знають, з якої зброї хочуть стріляти в однокласника, який не поділився снікерсом. Сумнівно, що з такими думками в майбутньому він захоче саджати квіточки чи доглядати за тваринами.


У майбутньому з цих маленьких людей виростуть великі людиниська з такою інформацією в голові. Хтось буде офіцером, хтось інженером, військовим лікарем, військовим журналістом. Хтось буде курсантом Академії сухопутних військ, пригадуватиме кадри 24 серпня 2015, коли вперше побачив мінометну установку „Волошка“, а хтось поруч — буде саджати дерева, поливати квіти, вигулювати собаку і, заглядаючи крізь шпаринку, захоплюватися людинами у формі.

 

Наталія Папіш