EN

Скільки контрабанди пройшло через Закарпаття в першому півріччі 2015 року

Аналітика

Олег Слободянюк, помічник Голови Державної прикордонної служби на прес-конференції розказав про останні події на кордонах і контрабанду в Закарпатті.

Хіт-парад котрабанди на Закарпатті за перше півріччя. В Закарпатті за перше півріччя на прикордонних загонах Мукачево вилучено 143 тис пачок цигарок, в Чопі - 75 тис пачок. А ще, зі слів Слободянюка, ДПСУ зафіксувала 21 одиницю зброї і 1300 боєприпасів різних калібрів. Зі слів Олега Слободянюка, така кількість переміщень збої і боєприпасів більше ніж в попередні півріччя. Ще Слободянюк сказав що в Закарпатській обл. прикордонники перешкодили 571 спробі незаконного перетину кордону України.

Контрабанда сигарет - найбільший пункт контрабанди області.

 

Про підготовку нових прикордонників для аеропортів Києва. Поки-що забезпечується тільки паперовий ще аспект підготовки нових службовців Київського прикордонного загону. 100 чоловік візьмуть участь в першій пілотній хвилі. Будуть служити в аеропорту Жуляни. Тренування 4 місяці. Зарпата, за словами Слободянюка буде як в патрулів з нацполіції, але ще нема фінансування

Закарпаття. ДПСУ борються з контрабандою, сказав Слободянюк. В області контрабанда має чітко врегульовану форму. Діє більше 50-ти угрупувань. Слободянюк звинуватив середню ланку ДПСУ в потуранні контрабандистам і наживі на контрабанді.

Нові керівники прикордонної служби Закарпаття. 15 липня призначено нового начальника Західного регіонального управління ДПСУ, а також змінено Мукачівського керівника ДПСУ.

Крім того, взяли під варту начальника Чернівецького прикордонного загону.

Останні факти контрабанди на Закарпатті. 60 коробок з цигарками хотіли перевезти в Румунію. Є контрафактна продукція, вироблена на Львівскій тютюновій фабриці.

Російський гумконвой. 16 липня вже 32-й гуманітарний конвой РФ знов приїхав в Україну. З 7 ранку до 7.50 через пропускні пункти прикордонслужби ФСБ РФ Донецьк Ростовської обл і Матвіїв Курган прохало 102 вантажні автомобілі. Контроль українською міжвідомчою групою здійснювався зовнішньо візуально. ДПСУ вкотре попросила пропускати провозити конвої через повністю контрольовані Україною місця.

Де стріляли. Олег Слободянюк сказав, що за останній тиждень ДНР і ЛНРобстріляли Мар’їнку, Майорське, Золоте, Березове, де стоять прикордонники. Обійшлося без жертв.

Росте кількість безпілотників. За останній тиждень ДПСУ зафіксовала 41 безпілотник. За тиждень до того - 32. Безпілотники літали Практично на всій лінії зіткнення. Біля кордону літав російський Мі-8.

Несанкціоновані переміщення транспорту. З зони АТО прикордонники зловили 36 транспортних засобів, які хотіли виїхати за її межі. Ще зафіксували 46 підроблених перепусток.

 

Текст Олексій Півторак

Фото відкриті джерела