EN

Стрілянина під час виборів Голови київського товариства сприяння обороні України

Новини

12 грудня мали відбутися вибори в Київському Товаристві сприяння оборони України, яке розташоване за адресою вул. Вадима Гетьмана, 27. Будинок цей – 12-типоверхова споруда, яка повністю належить ТСОУ. Велику частину її приміщень віддано під оренду. Кілька поверхів, наприклад, орендує Банк «Фінанси і Кредит,» який за інформацією «Insider», належить бізнесмену Костянтину Жеваго,  а Головою правління є Володимир Хливнюк.

12. грудня мали відбутися вибори керінитства ТСОУ. Працівники «Банку фінанси й кредит» розказали, що ще спонеділка на нижніх поверхах приміщення на Гетьмана, 27 сиділи якісь люди в чорних уніформах, а четверо з них навіть залишалися ночувати з 11 на 12 грудня. Зранку 12 грудня працівники банку побачили, що таких охоронців стало більше, в декого з них була зброя. В обід між 12.00 і 14.00 під будинок до людей в чорних камуфляжах прийшли інші люди, в декого із них були нарукавники з написом «Правий сектор.» Між 13.00 і 14.00 в приміщення ввійшли люди, серед яких були люди з нарукавниками «ПС.» Близько 14.00 хтось стріляв, на стелі видно сліди куль, одні двері пробиті. Одна людина з групи, яка прийшла другою  була поранена в ногу.   Після стрільби на Гетьмана 27 перестали ходити ліфти, повідомили працівники банку «Фінанси та кредит».

Активіст «Правого Сектора» Ігор «Малюк», який був під ТСОУ після 14.00 прокоментував інцидент так: «Ми тут зібралися для контролю за порядком, щоби громадський порядок був не нарушений. Сьогодні проходять вибори міського голови ТСО України. Нам не подобається що ТСО не проводить патріотичне виховання молоді. Вибори пройшли. Вибрали нового голову.»

Інший активіст «ПС,» який стояв біля «Малюка» і під ТСОУ, з, його слів, був від ранку розказав, що прийняли зміни в статут ТСОУ і їх має тепер затвердити Міністерство юстиції. Але тим не менше, поки що це все нелегітимно. Цей активіст про стан майна ТСОУ таке: «Також, наскільки нам відомо, ДОСАФ Всеукраїнський (радянська абревіатура ТСОУ – ред.) був незаконно розграбований, розкрадений. Майно передане в довгострокову оренду. Ми боремось за те, щоб це все було в компетенції держави, в компетенції міністерства, щоб дітей готували юнаків, щоб знали що таке автомат, як його розбирати, що таке зброя.»  

Цей же активіст про конфлікт сказав: «Бійки не було. Один з представників невідомих, які назвалися «Лівим берегом»  прострелив ногу активісту. Він зараз знаходиться в Солом’янській лікарні номер 4» Ще активіст сказав, що «Лівий берег» тут представлений як оборонна структура.

Активіст Лівого берега, фотограф Дмитро Фортунатов, який був ТСОУ повідомив, що бійці охороняють від зриву вибори в ТСО. Він прибув майже відразу після пострілів і сказав що в ногу сам собі стрельнув через необережність активіст з тої групи, яка прийшла пізніше. 

«Лівий берег» зараз використовується як загін територіальної оборони. Загін охороняє громадський порядку у м. Києві, втихомирює конфлікти між міліцією і протестувальниками. Останнім великим досягненням, «Лівого берега» є вигнання рейдерів з заводу ім. Антонова в Києві на початку грудня, як показує Фейсбук-сторінка об’єднання.  

відео: коментар Правого Сектору: http://www.ustream.tv/recorded/56374286

Олексій Півторак