EN

Тітушки - охоронна фірма

Новини

Фото тут і далі - Юлія Хливнюк

Сьогодні на Проспекті Науки 42-а в Києві відбулася сутичка між жителями близькими фізиків, які проектували ядерну бомбу, академмістечка, збудованого з 42 по 60-ті роки  і тітушками компанії «Укрбуд».

Сергій Петренко, антизабудовний активіст з пр. Науки 42-а, розказав, що сьогодні забудовники збиралися завезти будівельну техніку. Від самого ранку навколо периметру, відведеного під забудову, збиралися невідомі чоловіки спортивної статури, а на узбіччі на проспекті чекала техніка забудовника. Тітушковидних чоловівків було близько 20-ти. Активістам вони не казали хто такі і чого приїхали. Навколо в машинах з тонованими вікнами і номерами, як мінімум, Київської і Донецької  областей, зі слів Сергія Петренка, сиділи ще люди від забудовника. Активістам вони не пояснили чого прийшли. Зранку приїхало багато міліції, повідомив Сергій Петренко. Міліціонерам тітушковидні чоловіки сказали, що вони представники охоронної компанії «Арагорн». Кількох арагорнівців міліціонери забрали до Голосіївського відділення міліції.

На Проспекті Науки 42-а проблеми з нелегальними забудовниками існують ще з 2006 року. Загалом, як у вівторок в коментарі про нелегальну забудову біля зоопарку  в Києві, повідомив Spilno.TVВіталій Черняховський, антизабудовний активіст, в Києві є не менше 300 проблемних забудов.

Повну історію волокіти щодо забудови на Проспекті Науки 42-а від захисників міського простору читайте нижче.

 

Історія виникнення проблеми

по мікрорайону проспект Науки — вул. Лисогірська Голосіївського району з

будівництвом ТОВ „Будконсалтинг-інвест" житлово-офісного комплексу з

вбудованими-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом за

адресою пр. Науки 42-а

У нашому районі знаходиться 23 житлових багатоповерхових будинки, у яких проживає понад дві тисячі осіб. Будинки збудовані в період з 1949 по 1963 рр. для розміщення науковців Національної академії наук.Частина будинків потребує капітального ремонту та є морально застарілим житлом.

У 2003 р. мешканці ініціювали питання комплексної реконструкції мікрорайону.

На виконання звернень мешканців мікрорайону Голосіївською районною державною у місті Києві адміністрацією у 2005 році було проведено комплексне обстеження будівель нашого мікрорайону. За результатами обстеження Голосіївська районна у місті Києві державна адміністрація визначила наш мікрорайон таким, що потребує реконструкції (Рішення від 26.01.06 № 43/11 „Про реконструкцію кварталів, що забудовані житловими будинками першого періоду індустріального домобудування у м. Києві").

    Рішенням 43 сесії 4 скликання від 26.01.2006р. №43/11мікрорайон по пр. Науки 42  увійшов у першу чергу реконструкції.

    Але в вересні 2006 року прибудинкову територію площею 1,0649 га на якій планувалось будувати пілотну будівлю рішенням суду передали в оренду ТОВ «Будконсалтинг-інвест». Після цього  робити з проектування реконструкції кварталу зупинено, що залишило без надії покращення житла  мешканців мікрорайону.

Нам пояснили у письмовій формі:

 1.   КМДА листом від 05.04.07 № 010-663 за підписом в.о. заст. Голови
  Е.Лещенко повідомила:  в даний час в Голосіївському районі визначено
  мікрорайон - пр. Науки — вул. Блакитного, що увійшов у першу чергу
  реконструкції, а будинки 33-39 по пр. Науки — у другу чергу реконструкції
  мікрорайону.
 2.          Голосіївська районна у місті Києві державна адміністрація листом
  від    22.04.2007    р.    №    085/20-26    за    підписом    заступника    Голови
  Ю.Ю.Курінного   повідомила:   на  підставі  рішення   43   сесії  4  скликання
  Голосіївської райради від 26.01.06 № 43/11 „Про реконструкцію кварталів,
  що   забудовані   житловими   будинками   першого   періоду  індустріального
  домобудування у м. Києві" в програму соціально-економічного розвитку
  міста на 2007 рік включено „Проектування житлового комплексу з об'єктами
  громадського призначення по пр. Науки 42-44".
 3.          Голосіївська районна у місті Києві державна адміністрація листом
  від    13.07.2007    р.    №    6-КО-2439    за    підписом    заступника    Голови
  Ю.Ю.Курінного   повідомила:   у   зв'язку   з   тим,   „що   земельну   ділянку
  внугрішньобудинкової   території   відведено   ТОВ   „Будконсалтинг-інвест",
  ГРДА не розпочинало роботи по реконструкції кварталу".

КМДА листом від 04.10. 2007 р. № 008-712 за підписом першого заступника Голови А.Голубченко повідомила: „у зв'язку з тим, що рішеннямГосподарського суду м. Києва зобов'язано ГУ земельних ресурсів КМДА передати земельну ділянку по пр. Науки 42-а в оренду під забудову ТОВ „Будконсалтинг-інвест", роботи з проектування реконструкції кварталу призупинено.

 1.          КМДА листом від 11.10.2007 р. № 010-172 за підписом в.о. заст.
  Голови Е. Лещенко повідомила: у зв'язку з тим, що на виконання рішення
  Господарського суду м. Києва земельна ділянка по р. Науки 42-а, на якій
  передбачалось будівництво стартового будинку для відселення мешканців
  кварталу,   передана   в   оренду   ТОВ   „Будконсалтинг-інвест",   роботи   з
  проектування реконструкції призупинено.
 2.          Роз'ясненнями Голосіївською районною у місті Києві державною
        адміністрацією передбачається пошук іншого майданчика для будівництва
  стартового  будинку для  відселення мешканців кварталу,  але такий майданчик знайти невдалось.

Водночас, починаючи з 2006 року, ТОВ „Будконсалтинг-інвест" ініціює процедуру відведення земельної ділянки для будівництва житлово-офісного комплексу з вбудованими-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом за адресою пр. Науки 42-а.

Спочатку ТОВ „Будконсалтинг-інвест" підписує Договір про співпрацю з Інститутом фізики НАН України (в особі директора Н.С. Бродіна) б/н від 26 січня 2006 р. Відповідно до договору ТОВ „Будконсалтинг-інвест" сплачує Інституту фізики НАНУ 1 000 000 грн., а Інститут фізики НАНУ „надає згоду на вилучення земельної ділянки з додержанням норм чинного законодавства". Така згода надається за № 0\1-34 від 19.01.2006 року за підписом Директора ІФ НАНУ М.С.Бродіна.

Але, якщо вірити листам Київського Земельного Комітету КИЇВЗЕМУ від 01.05.1993 р. та від 10.08.1992 р., „Територія, яка знаходиться між спортивними майданчиками та огорожею інституту по пр. Науки 142 (саме таким номером раніше позначалося містечко про пр.Науки 42), не належить Інституту фізики АН УРСР". Таким чином, факти належності землі вводили в оману державні служби.

Для отримання позитивних висновків та дозволів, що передбачені чинним законодавством для відведення земельної ділянки, ТОВ „Будконсалтинг-інвест" ввело в оману міські органи влади шляхом подання недостовірної інформації, яка мала суттєве значення щодо вирішення питання передачі земельної ділянки по пр. Науки 42-а під забудову ТОВ „Будконсалтинг-інвест", а саме:

1. Житловий будинок по пр. Науки 42/1, корп. 8, що прийнятий на баланс УЖГ Московського району м. Києва згідно з наказом № 237 від 6 липня 2001 р по КП Житлового господарства Московського району, названо відомчим житлом. (І до сьогодні у проектній документації цей будинок називають як «гуртожиток»). На підставі цього, Інститут фізики НАН України надав ТОВ „Будконсалтинг-інвест" згоду на будівництво на цьому місці офісно-житлового комплексу. Більшість квартир у будинку на той момент були приватизовані.

Спортивні майданчики, що мали унікальне гравійне покриття, були
описані як районне сміттєзвалище. Ці майданчики є єдиними спортивними
майданчиками    нормативного    розміру    та    вільного    користування    у всьому мікрорайоні (більше 6000 мешканців). Спортивний майданчик складається з 2-х окремих   огороджених   частин   —   футбольного   поля   та   тенісного   корту відповідного  розміру.   Вони  повністю  впорядковані  та  облаштовані  для користування.   Тут  тренуються   дві   дитячі   футбольні   школи   та   грають мешканці нашого району. У вихідні та святкові дні майданчики вільними не бувають, протягом тижня постійно грають діти. На території, що названа районним сміттєзвалищем, також розміщено дитячий ігровий майданчик.

4. При отриманні дозвільної документації компанія „Будконсалтинг-інвест" та установи міста не зазначили жодним чином, що через територію, яка відведена під будівництво, проходять інженерні мережі життєзабезпечення діючого ядерного реактору ВВР-М, що розташований на території ІЯД НАН України. Це дві водонесучі мережі системи охолодження реактору та кабелі електроживлення систем забезпечення реактору, в т.ч. водогону. На сьогодні забудовник планує перекладення мереж за загально будівельними нормами без врахування вимог діючого законодавства. Таке ставлення забудовника може призвести до страшної техногенної катастрофи та несе пряму загрозужиттю киян. Ми можемо створити сьогодні другий „Чорнобиль" у Києві, адже реактори за конструкцією схожі з чорнобильськими, і порушення системи водопостачання може викликати аналогічну аварію.

У той час як державні установи організовували проектування комплексної реконструкції мікрорайону компанія „Будконсалтинг-інвест" в кінці 2005 року отримала необхідні дозволи та подала проект договору оренди земельної ділянки на розгляд до КМДА.

У січні 2006 року Київська міська державна адміністрація надає компанії „Будконсалтинг-інвест" суттєві зауваження до проекту договору, що підготовлений заявником. За попередньої згодою заявник повинен був усунути їх, після чого питання відведення земельної ділянки мало бути включено до порядку денного пленарного засідання XIIсесії Київради IVскликання 02.03.06 р. (р.70. Про питання містобудування, п.1. Про питання землекористування (доп. Гуленко Д.Й.), пп.138).

ТОВ „Будконсалтинг-інвест" не усунуло до визначеного терміну зазначені зауваження, а Київрада, в свою чергу, не розглядала питання „Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю "Будконсалтинг-інвест" земельної ділянки для будівництва житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземною автостоянкою на просп. Науки, 42-а у Голосіївському районі. Д 1263".

Після цього 13.09.2006 р. ТОВ „Будконсалтинг-інвест" звертається до Київського міського господарського суду з позовною заявою до Київради та ГУ земельних ресурсів КМДА з вимогою визнати право на оренду та укласти договір оренди землі по пр. Науки 42-а в м. Києві саме в редакції ТОВ „Будконсалтинг-інвест" (справа № 2/536).

22.09.2006 року Господарський суд м. Києва (суддя Домнічева І.О.) своїм рішенням задовольняє в повному обсязі вимоги ТОВ „Будконсалтинг-інвест".

Після закінчення терміну оскарження рішення суду матеріали надійшли до КМДА.

20.12.2007 року Київський міський Голова видає Розпорядження № 1695 „Про будівництво житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземною автостоянкою на просп. Науки, 42-а у Голосіївському районі".

2 січня 2007 року ми, мешканці мікрорайону, випадково дізналися про Розпорядження № 1695. Ми створили ініціативну групу з метою розібратися у ситуації. Ініціативною групою від імені перших зборів мешканців мікрорайону 7-8 січня подані заяви до ВР України, Генеральної прокуратури та Голосіївської районної державної адміністрації з проханням розібратися у ситуації.

Водночас Голосіївська районна державна адміністрація оголосила про проведення громадських слухань на 01.01.2008 року з питання „Будівництва житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземною автостоянкою на просп. Науки, 42-а у Голосіївському районі".

Ми провели загальні збори мешканців мікрорайону пр. Науки — вул. Лисогірська за участю 457 мешканців мікрорайону, депутатів Київради та Голосіївської районної ради.

Загальні збори прийняли ряд рішень, а саме : <...>

    1. Визнати факт відведення земельної ділянки ТОВ „Будконсалтинг-інвест"
та будівництва житлово-офісного комплексу з вбудованими-прибудованими
приміщеннями та підземним паркінгом за адресою пр. Науки 42-а таким, що
суперечить інтересам мешканців, а також суттєво погіршує соціальний
стан мікрорайону
через знищення двох спортивних та дитячого майданчиків
— єдиних, вільного користування, що існують в мікрорайоні.

    2. Мешканці мікрорайону категорично проти відведення земельної ділянки
ТОВ    „Будконсалтинг-інвест"    та    будівництва    ним    житлово-офісного
комплексу   з   вбудованими-прибудованими   приміщеннями   та   підземним
паркінгом, а також категорично проти будь-якої забудови мікрорайону, яка
не буде погоджена з мешканцями мікрорайону пр. Науки - вул. Лисогірська.
За результатами обговорень надіслати Рішення загальних зборів до Київської
міської   державної   адміністрації,   Київської   міської   Ради,   Голосіївської
державної у місті Києві районної адміністрації, Генеральної Прокуратури з
проханнями    скасувати    Розпорядження    Київської    міської    державної
адміністрації від 20.12.2007 р. № 1695 та розірвати договір оренди земельної
ділянки  по   проспекту  Науки  42-а  у  м.   Києві  між  Київською  міською
державною  адміністрацією  та  ТОВ   "Будконсалтинг-інвест"  як такі,  що
суперечать   інтересам   мешканців   прилеглих   будинків   та   будинків,   що
знаходяться на території забудови.3

    3. Схвалити запропонований текст проекту Рішення Київради „Про скасування Згоди Київського міського голови Д-1263 від 18 липня 2005 року на розроблення проекту відведення земельної ділянки площею 1 га для будівництва житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та надземною автостоянкою на пр. Науки, 42-а у Голосіївському районі м. Києва та Розпорядження КМДА від 20.12.2007 № 1695 "Про будівництво житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземною автостоянкою на просп. Науки, 42-а у Голосіївському районі" (додаток 2.1).

4. Ініціювати процедуру відміни Згоди Київського міського Голови Д-1263 від 18 липня 2005 року на розроблення проекту відведення земельної ділянки площею 1 га для будівництва житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та надземною автостоянкою на пр.Науки 42-а у Голосіївському районі м. Києва та Розпорядження КМДА від 20.12.2007 р. № 1695 "Про будівництво житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземною автостоянкою на пр. Науки, 42-а у Голосіївському районі" та розірвання договору оренди земельної ділянки по пр. Науки 42-а у м. Києві з ТОВ „Будконсалтінг-інвест у порядку місцевої ініціативи.

5. Створити орган самоуправління мікрорайоном пр. Науки — вул. Лисогірська із представників мешканців будинків.

Матеріали громадських слухань передані ТОВ «Будконсалтинг-інвест», Голові КМДА, Заступнику Голови Голосіївської районної адміністрації.

 

За результатами обговорення нами підготовлено проект Рішення  Київської міської Ради, яким передбачалось розірвання договору оренди з ТОВ «Будконсалтинг-інвест». Під проектом зібрали 1600 підписів мешканців району. Матеріали були передані Київському міському голові а коапії Київській міській Раді.

Після цього Розпорядженням Голови КМДА скасовано Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 20.12.2007 №1695 «Про будівництво житлово-офісного комплексу <…>.по просп. Науки, 42-а у Голосіївському районі».Але договір так і не розірвано.

У той же час у фахових ЗМІ з'явилась інформація про продаж земельної ділянки по пр. Науки 42-а. Протягом шести років  продовжувався огляд цієї території потенційними покупцями.

У 2009 році на сайті київської рієлторької компаніі було розміщено повідомлення про продаж земельної ділянки по пр. Науки 42-а у м. Києві. Не зважаючи на те що на ділянці знаходиться житловий будинок у якому переважна більшість квартир приватизована, а власники квартир не проінформовані. За даним фактом ініціативною групою та депутатами Київради підготовлено запити до прокуратури.

 Продаж землі було зупинено.

З 2009 року по червень 2014 року ТОВ „Будконсалтинг-інвест" не здійснювало жодної діяльності на зазначеній території. Благоустрій території та утримання спортивних майданчиків здійснювався коштом і зусиллями мешканців мікрорайону та частково ЖЕК 110.

Починаючи з червня 2014 року компанія  ТОВ „Будконсалтинг-інвест" не маючи відповідних дозволів декілька разів намагалася розмістити на спортивних майданчиках будівельні вагончики та будівельну техніку.

2 грудня поточного року у газеті «Хрещатик» було надруковано «Заяву про екологічні наслідки діяльності « ТОВ «Будконсалтинг-інвест». Інформація надана забудовником не відповідає дійсності.

Викликає занепокоєння і той факт, що фірма-забудовник не надає мешканцям мікрорайону ніякої інформації щодо планів будівництва офісно-житлового комплексу, не погоджує з нами будь-яких питань, в т.ч. і майнових. Це є грубе порушення вимог Законів України „Про основи містобудування в України" та „Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" та Рішення Київради від 16 червня 2005 року № 438/3014 „Про порядок громадського обговорення містобудівної документації в м. Києві" оскільки на території забудови знаходиться житловий будинок більшість квартир у якому приватизовані.

Також викликає суттєве занепокоєння мешканців району і фахівців Інституту Ядерних досліджень НАНУ планування перенесення мереж водозабезпечення системи охолодження ядерного реактору, що проходять через ділянку відведену під забудову. За інформацією фахівців, дії забудовника можуть призвести до техногенної катастрофи, схожої на чорнобильську аварію тільки у м. Києві.

І на останок. У мікрорайоні відведено понад десять ділянок  під житлову багатоповерхову забудову. В усіх проектах зазначається: «функціонування об’єкту не створить погіршення умов проживання населення» та «об’єкт знаходиться на території з розвиненою інфраструктурою». Під розвиненою інфраструктурою ми маємо на ділянці довжиною понад 6 км вздовж пр. Науки дві старі школи і один дитячий садок. Декілька магазинів. Школи і садочок переповнені. А кількість жителів на території планується збільшити втричі.  Жоден забудовник не планує будівництво шкіл та дошкільних закладів, спортивних майданчиків  загального користування, навпаки планується знести єдині діючі у мікрорайоні повно розмірні спортивні майданчики з вільним доступом, на яких тренується наша дитяча футбольна команда та місце де проводять переважну частину вільного часу наші діти.

За юридичною адресою та адресою, зазначеною на бланках фірми ТОВ „Будконсалтинг-інвест" такої фірми не існує.