EN

17 важкопоранених українських військових лікуватимуть у Німеччині

Новини

У найближчі дні Бундесвер доставить 17 українських солдатів, які отримали тяжкі поранення під час бойових дій на Сході України, на лікування до Німеччини. 16 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко у супроводі Федерального міністра оборони Урсули фон дер Ляйен відвідав лікарню Бундесверу в Берліні. Під час цього візиту він отримав інформацію про можливості лікування в лікарні Бундесверу, а також про заплановану медичну допомогу, та подякував за вже надану Бундесвером медичну допомогу тяжко пораненим з України.

фото - ukraine.setimes.com

Уже в неділю, 15 березня, з Німеччини до України вилетіла бригада у складі чотирьох лікарів Бундесверу. Їх завдання – підготувати поранених українських солдатів до відправки до Німеччини. Раніше Бундесвер уже надавав Україні підтримку у вигляді медико-санітарних матеріалів, навчань та лікування тяжко поранених солдатів. У березні 2014 року Збройні сили Німеччини транспортували 24 українці, що отримали поранення під час подій на Майдані, і їм було надано медичну допомогу у військових та цивільних клініках.

Також у вересні 2014 року 20 українських військовослужбовців, яких було серйозно поранено під час боїв у Східній Україні, були вивезені до Німеччини для подальшого лікування в чотирьох лікарнях Бундесверу. Три з них до тепер знаходяться на лікуванні в Гамбурзі та Кобленці. Окрім того, на прохання України Федеральний уряд надасть Військовому госпіталю міста Запоріжжя, що на Півдні України, хірургічне та медичне обладнання, в тому числі й каталки для транспортування пацієнтів та пристрої для інгаляційного наркозу. Після технічної перевірки матеріали з запасів Бундесверу будуть якомога швидше доставлені в Україну. Федеральний міністр оборони фон дер Ляйен: «Ми й надалі допомагатимемо людям в Україні. Чудові лікарні Бундесверу мають у своєму розпорядженні найсучасніші технології та високо кваліфіковані кадри. Тяжко поранені українські бійці у нас будуть забезпечені якнайкраще. За допомогою медичних пристроїв, які ми хочемо постачати в Україну, Німеччина зробить свій внесок у покращення можливостей лікування на місцях». 

прес-служба посольства ФРН