EN

Чому Україні не варто друкувати гривню?

Аналітика

Фейсбук-видання "Ціна держави: популярна економіка" побачили в падінні ціни гривні щодо інших валют закономірніть, відому кожному ще зі шкільних уроків економіки.

"Ціна держави" показали, що зупинка емісії, тобто друку, гривні сприяє її стабільності. "Ціна держави" написали

"Спостерігаємо цікаве явище. З 24 лютого, коли обмінний курс долара США сягнув нових висот, Національний банк України перестав купувати державні облігації тим самим припинивши регулярну до того часу емісію гривні. І о диво – гривня почала міцніти…

Звичайно, призупинення емісії також супроводжувалась серйозними адміністративними заходами на валютному ринку та фактичним «відсіканням» частини імпортерів від можливості купувати валюту. 

Тим не менше, цифри красномовні – ведете розважливу бюджетну політику і матимете «винагороду» у вигляді стабільної валюти. Щоправда для цього видатки доведеться все-таки зрізати… нікуди від цього не дітись…
"

Тим не менше, в 2015 році Національний банк анонсує збільшення монетарної бази гривні. Про це

Вже неіснуюча НЕК з питань суспільної моралі проводить конкурс для школярів

Аналітика

На сайті вже майже розпущеної Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі з'явилася новина про проведення конкурсу "Моральний вчинок".

Нагадаємо, що експертна комісія з часу створення у 2014 році критикувалася за недієвість і відсутність механізмів впливати на діяльність ЗМІ і розповсюдження продукції, яка псує суспільну мораль. Ще НЕК з питань суспільної моралі критикувалася за перекликання її функцій з іншими державними органами, але про це нижче.

Згідно з установчими документами НЕК з питань моралі, одним з основних її завдань було визначення на прикладах що конкретно є, а що не є порнографією. "Для цього їм, бідним, приходилось роками сидіти і дивитися фільми порнографічного змісту. Це відбилося на їх розумовому здоров'ї." - прокоментував діяльність комісії медіа-експерт Олег Б.

Фото: ТелекритикаНа фото Голова НЕК з питань Захисту суспільної моралі Василь Костицький

Президент Петро Порошенко 3 березня 2015 року підписав закон, який уможливлює розпуск НЕК з питань...

На Буковині сім'я принципово відмовилася від вугілля і газу

Аналітика

Приклад сім'ї, яка перейшла на сонячну електроенергію.

Семья из Черновцов установила 40 солнечных панелей, чтобы отказаться от газа и угля

 

Сім'я Твердохліб з-під черівців встановила 40 сонячних батарей і більше не користується вугіллям і газом. Установка виробляє до 70 кВт електроенергії. Надлишок енергії, Твердохліби продають за зеленим тарифом, найвищим в Європі.

"Все більше людей почали задумуватися про альтернативні джерела енергії й власну енергонезалежністью - Сказала виданню "ЕкоНет", яке знайшло цю сім'ю, Оксана Твердохліб. - І зараз це питання, як ніколи актуальне. Така станція дозволяє нам зекономити 10 т. вігілля в рік. Якби було панелей більше, ми б взагалі без вугілля прожили. Люди переходять на електрокотли і трьохзонний тариф: з 7.00 до 8.00; з 11.00 до 20.00; з 22.00 до 23.00 — всього 11 годин в добу. Вночі ми отримуємо дешеву електроенергію по 12 коп / кВт ∙ год, а вдень користуємось сонячною енергією. Отака економія."

Семья из Черновцов установила 40 солнечных панелей, чтобы отказаться от газа и угля

 Фото: Еконет

Вартість 40 сонячних панелей - 8-9 тис євро, Обленерго не відразу оформляють договір на зелений тариф щоб...

"Нафтогаз" грає на падіння гривні - висновки з думок експертів

Аналітика

Девальвація гривня за вихідні впала на гривню щодо долара: ростуть ціни, збільшення тарифів ще більше біднить населення. Що про це думають експерти?
 
Олександр Крамаренко, редактор журналу "Деньги" пише, що Нацбанк поводиться як безпомічний старий сторож: ускланює умови діяльності й підживлює монополію "Нафтогазу" на скуповування валюти з резерів, через законний обов'язок НБУ видавати "Нафтогазу" на покупку газу
Поряд з тим, банкам відтягнули термін повернення кредиту рефінансування НБУ, тому що банки не мають грошей на діяльнітсь, а кредити громадяни не сильно беруть. Тепер Нацбанк міняє банкам умови праці щодо купівлі валюти, тому що населення вже не впливає на курс долара, так як більшими сумами купують валюту банки. Почали говорити, що НБУ може у випадку воєнного стану переконвертувати валютні депозити громадян в гривню, а банки зможуть продовжити не повертати, за інформацією Hubs.
15,4% скорчення споживання нафтопродуктів в січня в Україні, порівняно з січнем 2014. Скорочення сталося через...

Батальйони і партії про результати Мінських переговорів

Аналітика

Батальйони про нове перемир’я майже не висловлюються, на відміну від сайтів парламентських партій, де переважну більшість новин за останні дні займають внтурішні питання, все ж не уникають можливості прокоментувати нові Мінські домовленості.

ДОБРОВОЛЬЦІ не стикались з миром на Донбасі

Тенденція до того, що батальйони займаються своїми справами і пишуть новини про обстріли, звитяги і втрати. Ось кілька прикладів найвідоміших батальйонів і комбатів.

Офіційна сторінка «Айдару» на FB мовчить про Мінськ, а пише про обстріли, а комбата батальйону Сергія Мельничука на FB не знайти. Комбат «Донбасу», іншого широковідомого батальйону, Семен Семенченко за вчора і сьогодні на свому FBпублікує інформацію про обстріли і тільки одним постом реагує смішком і надією на фотожабу з ніби-то його участі в переговорах. Фейсбук-сторінка «Донбасу» так само не переймається Мінськими домовленостями і публікує інформацію про потреби батальйону і набір добровольців. Батальйон «Миротворець» так само публікує інформацію про...

Всі новини про Мінськ від світових ЗМІ й аналітиків

Аналітика

На Мюнхенські переговори крім лідерів країн, які засідоють в Нормандському форматі приїхав ще Віктор Медведчук і Леонід Кучма

Переговори проходять в Мінському "Дипсервис Холл"

Бекграунд Мінських переговорів від БіБіСі. Позиції стронін Нормандсього формату перед Мінськими переговорами

Путін мав телефонну розмову 10 лютого з Обамою, це підтверджено і на сайті Путіна, як ми пам’ятаємо Обама так само тоді ж дзвонив Порошенкові. Російську експансію на Захід Обама в Інтрев’ю BuzzFeed назвав загрозою.

В Мінськ РФ відправила 70 журналістів

А Путін мав зустріч з білоруським Лукашенком перед Мінськими перемовинами

Німецький «Фокус» документує всі новини, які стосуються в Україні. 
Ще англомовна RussiaToday дає хроніку подій в Мінську

Поряд з тим, обстріли були, повідомляють в РНБО.Reutersназивають обстріли останнього часу одними з найгірших.

В Американському конгресі є законопроект про надання Україні летального озброєння як «допомогу в навчанні»

Міністр закордонних справ Клімкін каже що в Мінську...

ВРУ не узаконила склад Комісії з питань ПРИВАТизації

Аналітика

На засіданні ВРУ не проголосували за постанову про депутатську комісію ВРУ запитань приватизації. Обговорення її забрало мінімум годину і переголосовувалося 3 рази. Комісію мав очолити Борис Філатов. Голосів не незабиралося від БПП і НФ.  

Проект постанови №2042 "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації" містив технічні питання щодо прищначення голів, заступників і секретарів комітетів впринципі й мав би створити комісію ВРУ з питань приватизації, яку би очолив колишій заступник Губернатора Дніпропетровщини, чільного акціонера в групі "Приват" Ігоря Кломойського позайракційний депутат Борис Філатов.

В залі виникла перепалка між Юрійєм Луценком, який казав, що не треба голосувати за комісію, в якій заступником не була б людина з БПП і звинуватив Філатова в діях в...

Валютні позичальники чекають заборони відчуження житла

Аналітика

Сьогодні ВРУ повинна проголосувати за законопроект 1610 "Пропозиції Президента до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" щодо посилення захисту прав позичальників".

Про це написано в порядку денному ВРУ на цей тиждень:

28 грудня 2014-го був прийнятий закнопроект про мораторій до жовтня 2015 року на відчуження житла взятого в іпотеку у валюті. Порошенко його ветував і надслав свої пропозиції. Суть їх у граматичних змінах до частини першої проголосованого 28  грудня і смисловій правці частини першої: "не може бути примусово або у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріусу стягнуте (відчужене без згоди власника) нерухоме житлове майно, яке вважається предметом застави згідно із статтею 4 Закону України "Про заставу" та/або предметом іпотеки згідно із статтею 5 Закону України "Про іпотеку", а також не може бути проведене у будь-якому порядку примусове виселення мешканців...

Лебедина пісня Віталія Яреми

Аналітика

Цілий день інтернетом гуляє новина від народного депутата Капліна що Віталія Ярему звільнили з посади Генпрокурора. Доказав нема. Але, якщо так сталося, то новий Генпрокурор, коли вийде до преси повинен сказати щось більше як сказав В. Ярема на останніх відвідинах ВРУ 6 лютого. Тому, що нащо міняти, якщо нова людина буде говорити то саме, що Віталій Ярема у своїй лебединій пісні.

А Віталій Ярема сказав ВРУ таке (текст зі стенограми пленарного засідання із сайту Верховної Ради України):

Шановний пане Голово Верховної Ради, шановні народні депутати, пані та панове, у наданий регламентом час хочу поінформувати вас про найбільш резонансні злочини в історії України за фактами вчинення масових вбивств в місті Києві учасників мирних акцій протесту листопада 2013 – лютого 2014 років та про стан законності і правопорядку в 2014 році, а також результати роботи правоохоронних органів щодо протидії злочинності та корупції.

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України та слідчими підрозділами...

Відомі політологи про Мінські переговори 11 лютого

Аналітика

 11 лютого в Мінську зустрінуться Глави України, Росії, Франції й Німеччини. Будуть обговорювати план з врегулювання воєнного конфлікту на Донбасі. До того вони від 5 лютого практично кожен день контактують і пропонують своє бачення миру. Пропонуємо вам підбірку висловлювань публічних українських політологів можливі результати нових Мінських переговорів, зібрані від 5 лютого.

Фото: http://uiamp.org.ua/?p=13586

Руслан Бортник, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики на прес-конференції Spilno.TV сказав

Олланд був правий, коли сказав, що зараз важливо забезпечити автономію Донбасу.

Бортник вважає, що Європа готова на будь-який мир, досягнутий через переговори. Крім того в Європі все не так спокійно, згадаймо тільки неспокій навколо виборів у Греції і виборів популістів, які погрожують перестати платити борги країни перед міжнародними кредиторами. Так, Руслан Бортник, вважає, що Європа зараз, як ніколи, немонолітна і будь-яка немирна політика щодо України буде мати довготривалі...