RU

"Майже полiцейськi": кому присяга, а кому довгий перiод пiдготовки

Новини

23 серпня, у Львові, о 10:00, на вулицi Винниченка 18, перед облдержадмiнiстрацiєю 600 полiцейських Львова складатимуть присягу. Очiкується приїзд мiнiстра внутрiшнiх справ України Арсена Авакова та прем'єра Арсена Яценюка. Сьогоднi 22 cерпня на другу хвилю львiвських "майже полiцейських" - чекає останнiй iспит з психологiї, попереду - спiвбесiда. Як хлопцi проходять важкий перiод вiдбору, як вiдгукуються про голову патрульної полiцiї Львова Юрiя Зозулю i якi недолiки в роботi встигли помiтити в "київських колег"? 

"Для когось нова патрульна полiцiя Львова - стрес", - каже 24 лiтнiй Ярослав Чепiєвський з мiста Київ. 

- З моменту моэї реэстрацiї в нову патрульну службу, минув мiсяць. Щотижня буваю у Львові. За цей час вже встиг познайомитись з мiстом i людьми. Воно варте було того, щоб звiльнитись з роботи, в такий скрутний для українцiв  час i спробувати боротись за мiсце в новiй патрульнiй службi, - каже києвлянин. - Найважчим i найцiкавiшим водночас був етап ВЛК. 8 годинне медичне обстеження. Купа хороших людей з якими познайомився в лiкарнi, стоячи в черзi. Багато моментiв коли про себе шепотiв: "шкода, вона ж така харизматична, або цей хлопець справжнiй полiцейський, чому ж вiн не пройшов?" Пiсля кожного етапу вiдбору стає все бiльше людей з якими вже жартома вiтаємось: "здоров недополiцейський", - з усмiшкою коментує Ярослав.

"Приємно бачити коли люди на вулицях Києва пiдтримують нову патрульну службу. Сподiваюсь Львiв вiдреагує ще краще", - каже Ярослав.

- Нова патрульна служба ще не зовсiм освоїлась в роботi. Та полiцейським можна зрозумiти. Думаю, кiлька тижнiв роботи i в iнтернетi побутуватиме лише вiдео про вдалу роботу служби. Багато чого залежить вiд людей, коли вони покладають на полiцейських надiї, то навiщо "тролити без причини". Головне взяти максимум з навчального процесу, "не халявити", тoдi i робота пiде легше й цiкавiше. Не маєм права виконувати її погано. Я особисто беру приклад з хлопцiв, що на фронтi. Соромно буде перед ними чогось потрiбного не знати.


"Я щасливчик. Приємно знати, що здоровий щасливчик, пicля ВЛК. Маю можливiсть поборотись. I не важливо скiльки кiлометрiв треба "вiдкатати" в тиждень", - коментує Тарас зi Стрия.

- З повагою ставлюсь до призначеного голови Львiвської патрульної полiцiї, сподiваюсь випаде можливiсть з ним познайомитись особисто. Тарас юний впевнений в собi хлопчина. Таких полiцейських хочеться бачити на вулицях Львова. Достойно, без хвилювання проходить етапи вiдбору. Каже сподобалось на фiзичнiй пiдготовцi. Конкуренти вартi поваги. Провокацiйнi вiдео - принципово не дивиться, щоб не псувати собi настрiй. Є прихильником "на власнi очi". Завтра обов'язково приїде пiдтримати "вже полiцейських". Цiкаво глянути на тих, хто вже пройшов те, що в нього попереду. 

Лiворуч на фото скромний хлопчина з Хмельницького, на iм'я Едгар.

Лiворуч на фото скромний хлопчина з Хмельницька, на iм'я Едґар.

"Не бачу недолiкiв, поки сам не почав працювати. Нема причин хвилюватись, з приводу переїздiв. Навпаки, цiкаво: нове мiсто, новi люди, нова робота i нова полiцiя", - каже скромний "майже полiцейський".

Хлопчина, що не робить лишнiх рухiв та дуже уважно ставиться до дiвчат, нiби вже їх захищає. Полiцейський в нього у кровi. Скромно i щиро пригощає журналiстку цукерками в довжелезнiй 8-годиннiй черзi, на ВЛК. Навiть, очiкування не вибиває його з колiї. А що буде, коли вiн пройде повну пiдготовку? Будь який, злочинець дивлячись на цього молодого чоловiка, два рази подумає перед тим, як нападати.

"Юрiй Зозуля  достойно витримує першi провокацiї.  Це мотивує ще бiльше", - каже Едґар.

Очi його горять, коли думає про майбутню роботу. З повагою ставиться до людей, що не здались за першим колом вiдбору. Каже: "все в наших руках".

Майбутнi полiцейськi скромно попрощались з журналicтом i побiгли на свiй cерйозний iспит з психологii'. Їм треба швидше справитись, бо пiсля ще додому їхати, а завтра на 10 на Винниченка. Справжнi полiцейськi, вже i "недо" їх не назвеш.

 

Наталія Папіш