RU

"Нафтогаз" грає на падіння гривні - висновки з думок експертів

Аналітика

Девальвація гривня за вихідні впала на гривню щодо долара: ростуть ціни, збільшення тарифів ще більше біднить населення. Що про це думають експерти?
 
Олександр Крамаренко, редактор журналу "Деньги" пише, що Нацбанк поводиться як безпомічний старий сторож: ускланює умови діяльності й підживлює монополію "Нафтогазу" на скуповування валюти з резерів, через законний обов'язок НБУ видавати "Нафтогазу" на покупку газу
Поряд з тим, банкам відтягнули термін повернення кредиту рефінансування НБУ, тому що банки не мають грошей на діяльнітсь, а кредити громадяни не сильно беруть. Тепер Нацбанк міняє банкам умови праці щодо купівлі валюти, тому що населення вже не впливає на курс долара, так як більшими сумами купують валюту банки. Почали говорити, що НБУ може у випадку воєнного стану переконвертувати валютні депозити громадян в гривню, а банки зможуть продовжити не повертати, за інформацією Hubs.
15,4% скорчення споживання нафтопродуктів в січня в Україні, порівняно з січнем 2014. Скорочення сталося через зменшення споживання, експерт "Української енергетики" Роман Ніцович сказав, що Україна як держава не стимулює газозаміщення для населення. Поряд з тим, є думка, що підвищення ціни на газ для населення єдине, що може заставити споживати його ефективно
 
А ще ЄС може повпливати на стосунки РФ і Угорщини в плані преференці на газ. "Українська енергетика" з посиланням на FT повідомляє, що ЄС може втрутитися в Угорсько-російська газові справи, якщо виявлять в них елементи нездорової монополії.
 
Фото: Dreamstime
 
Олексій Півторак