RU

«Фільм за 7 днів» - курс альтернативної кіноосвіти

Новини

Останніми роками в Україні спостерігається значне пожвавлення у галузі мистецтва, поява нових облич, свіжих ідей, проектів. Ця хвиля активності дісталася й кінематографу. Молоде арт-об’єднання Ukrainian Cinema Village організувало громадський освітній конкурс «Фільм за 7 днів», що пройде з 29 червня по 5 липня.

За словами Сергія Жерехова, активіста Ukrainian Cinema Village, українська молодь потребує альтернативної кіноосвіти. Мета проекту «Фільм за 7 днів» - дати усім охочим можливість поспілкуватися з метрами українського кіно та перейняти від них теоретичну та практичну базу створення фільмів.

Тривалість курсу – 7 днів. На учасників очікує чотириденний лекторій, де з ними поділяться досвідом такі українські кінематографісти: Любомир Левицький (продюсер, сценарист, режисер стрічок «Штольня», «Тіні незабутих предків»), Олесь Санін (режисер фільмів «Мамай», «Поводир»), Андрій Бабік (телеведучий, сценарист серіалів «Скліфасофський», «Нюхач»), Артур Гураль (режисер, арт-директор дистриб’юторської компанії «Мультиплекс») та інші.

Учасників буде розділено на групи, в яких вони і будуть у наступні кілька днів працювати над зйомками власних короткометражок. В останній, завершальний день відбудеться презентація фільмів та обговорення їх професійними кінематографістами. Участь у цьому конкурсі – це хороша перспектива для подальшої роботи в кіноіндустрії – студенти курсу матимуть змогу в майбутньому долучитися до проектів майстрів кіно. Короткометражний фільм, який переможе у конкурсі, будуть просувати по сучасних кінофестивалях. Зважаючи на те, що заявки на участь у цьому конкурсі подають навіть школярі, організатори Ukrainian Cinema Village планують у майбутньому створити такий самий захід і для дітей.

Любомир Левицький, один із лекторів, вважає, що треба розвивати кілька «поверхів» кіноіндустрії. Лише у такий спосіб українське кіно започаткує свою велику історію, якої, за великим рахунком, воно не має. Для розвитку кінематографу треба сміливість, якої не позичати українцям, а особливо молоді, яку ітреба якомога активніше долучати до створення фільмів. Режисер зазначив, що навчитися знімати кіно за сім днів не можна, але можна зрозуміти, як це робити. А вже майстерність у кінозйомках набувається із практикою.

Курс «Фільм за 7 днів» проводиться на волонтерських засадах як з боку організаторів, так і з боку лекторів. Партнерами курсу є Національний центр Олександра Довженка, ТМ «KOBLEVO», акторське та кастинг-агенство «АБА Студія», Союз Молодих кінематографістів України «10 муза», Spilno.TV, Мережа концептуальних кафе «Львівська майстерня шоколаду», «Львівські пляцки», «Львівська копальня кави», театр «Сузір’я», Мистецьке об’єднання «Остання барикада».

 

Діяльність арт-об’єднання Ukrainian Cinema Village не обмежується створенням одного курсу. Одразу ж після завершення конкурсу «Фільм за 7 днів» організатори проведуть в Одесі з 10 по 18 липня арт-захід «7 днів кіна під віна». Крім того, вони працюють над відновленням літнього кінотеатру в столичному Гідропарку, в якому планують створити творчий простір, де будуть проводитися виступи музичних гуртів, літературні вечори та інші культурні заходи.