RU

Вся інформація про перестрілку в Мукачево

Новини

11 липня принесло новину що правий сектор в Мукачевому з охороною нардепа від БПП Михайла Ланьо. Є коментарі від «ПС» і Ланьо. Міністр внутрішніх справ Аваков оголосив спецоперацію «із блокування, роззброєння і затримання банди, яка в суботу здійснила напад на цивільний об’єкт в Мукачевому.» За словами Авакова, «угрупування оточено; бандитам запропоновано здатися. У разі відмови до злочинців, згідно чинного законодавства, буде застосовано силу.»

Позиції сторін

«Правий сектор» повідомив таку версію: «В м.Мукачево на Закарпатті сотні ошалілих від безкарності бандитів ґвалтівника та наркоторговця регіонала Міхаіла Ланьо – на даний час депутата ВР України – спробували фізично знищити бійців "Правого сектору". В цій силовій акції взяли активну участь і бандити в міліцейських погонах, що перебувають на утриманні одіозного кума головного ворога українців – Віктора Медведчука.

Після запеклого бою вбито двох бійців "Правого сектору", поранено - четверо (з них двоє - важко). Забравши вбитих та поранених, підрозділ з боєм вирвався з оточення бандитів та відійшов у гори.»

«Правий сектор» вимагає негайний публічний арешт депутата Ланьо, що брав безпосередню участь у події, всіх бандитів і силовиків, що відкривали вогонь, та тих, хто віддавав наказ. І повідомили що увесь Військово-політичний рух "Правий сектор" піднято по бойовій тривозі.

Ланьо каналу «112» розказав таку версію подій: «Командир батальйону і його помічник зайшли до мене в кабінет, всього чотири машини приїхали. Вони сказали, що їм потрібно для бійців АТО, щоб я допоміг влаштувати в санаторій. Я сказав, що будемо допомагати. У нас була нормальна розмова, і раптом ми почули постріл. Зайшов мій помічник і сказав, що у дворі застрелили якогось хлопця. Я запитав у командира, що там сталося, а він відповів: Я ж вам казав, що люди, які приходять, трохи контужені. Я вийшов разом з ним, вони забрали тіло і поклали в багажник, а потім повернули на територію. Ніхто з моїх людей не провокував, я не знаю, хто там не стримався "Правого сектора". Після цього вони поїхали, і я вже чую, що була перестрілка з міліцією. Я молю Бога, щоб командир не постраждав і тоді він може підтвердити мої слова.»

Михайло Ланьо непроста людина з простою біорафією: все життя займався адмініструванням футболу, політикою і був засуджений за контрабанду.

Наєм їде на в Мукачево

Чомусь з початку новин про перестрілку в Мукачево негайно виїхав нардеп Мустафа Наєм. Він виклав фактаж  і хронологію з місця інциденту і повідомив що першою жертвою дійсно став охоронець Ланя: «Изначально между представителями Правого сектора и Михаила Ланьо была назначена стрелка в ресторане Дракон, в Мукачево на улице Лермонтова. Позже встречу перенесли в рядом стоящий спорткомплекс Антарес. Обе эти предприятия контролируются Михаилом Ланьо.

Представители Правого сектора прибыли на четырех джипах, всего 21 человек. Подошли ко воротам, охранника попросили вызвать Михаила Ланьо. После перепалки охраннику выстрелили в голову. Сейчас он в коме и находится в реанимации.

Примерно в 13:20 на дежурный номер 102 поступило сообщение, что люди в камуфляже перекрыли улицу Лермонтова. На место прибыл начальник милиции города Виталий Шиманяк. В ходе переговоров ему поставили ультиматум сдать оружие. Когда начальник отказался, началась стрельба - представители Правого сектора стреляли в воздух, взорвалась дымовая шашка. Джипы протаранили милицейский УАЗ и началась погоня.

На развилке Мукачево-Колчино выехали на трассу Киев-Чоп. Трассу перекрыли в районе заправки три машины МВС. На первой машине-джип колонны Правого сектора было установлен ленточный пулемет Калашникова. Стрельба велась также из РПГ и Мух. Три милицейские машины были уничтожены, колонна джипов прорвались в район Красной горы, на въезде Мукачево со стороны трассы Киев-Чоп.

В результате перестрелки двое представителей Правого сектора были убиты, четверо сотрудников милиции было ранено, из них трое - легко и один тяжело (разорвана ступня). На данный момент известно, что среди представителей ПС есть бойцы батальона Согечко, регулярно принимавших участие в боях на восточном фронте. Сейчас с ПС ведут переговоры о сдаче.»

Наєм запропонував також версію причини конфлікту: «По рассказам местных это передел рынка контрабанды сигарет. Кто с кем и что делил,»

Подія стає політичною

Відразу після новин про інцидент почався мітинг під адміністрацією Президента.

На сайті ПС зранку 12-го липня повідомлено що бійці-активісти «ДУК ПС, "Білого молоту", Автомайдану, батальйонів ОУН, "Айдар" і "Торнадо" провели ніч на вулиці Банковій під огорожею АП. Ніч пройшла спокійно, кияни приносили активістам бутерброди, гарячий чай і теплі речі.»

Головна вимога: «негайна відставка і арешт кримінального авторітета Авакяна (Авакова) і звільнення усіх політв'язнів». Вимогу ПС обґрунтовує так: «Безкарність і системний бандитизм "кривоохоронців" може призвести до потужного народного повстання, яке знесе маріонетковий проросійський режим Порошенко-Яценюка.»

Ще ПС відрапортував що мітинг їх шириться Україною. Мітинги 11-го пройшли у Дніпропетровську, Львові, Житомирі, Полтаві та багатьох іншіх містах України. Львівяни, пишуть в ПС, перекрили трасу на Ужгород, щоб завадити підрозділам МВС виїхати на підмогу закарпатським колегам. 

 

Фото: Мустафа Наєм

Текст: Олексій Півторак