RU

Довибори у ВРУ в 205-му окрузі для чайників: партії

Аналітика

26 липня відбудуться довибори у ВРУ на окрузі 205 в Чернігові. Там зареєстровано 127 кандидатів. Це більше ніж на позачергових парламентських виборах у всій Чернігівській області, повідомляє Комітет виборців України. Участь бере 10 партій. Довибори у Чернігові довелося призначати через призначення Валерія Куліча, депутата з цього округу, Головою Чернігівської облдержадміністрації вкінці березня.

Кандидатів в окрузі не зареєстрували тільки дві партії з зареєстрованих ЦВК як учасників цих виборів.  

Перша - «Народно-демократична партія патріотів України», зареєстрована в грудні 1994 року. Лідер Тімошков Леонід, 1937 року народження. В 2002 році був членом  «Партії реабілітації тяжкохворих України». Інформації про спостерігачів партії в 205-му окрузі ще нема.

Друга партія, яка не висунула кандидата на 205-му окрузі - Політична партія "Аграрно-Промисловий Союз". Вона була зареєстрована в січні 2009 року. Голова Сергій Григорович Павленко, 1956 року народження, депутат Верховної ради третього і шостого скликань від «Народної партії» Володимира Литвина.

Решта 8 партій зареєстрували кандидатів.

ВО «Свобода» висунула Андрія Міщенка, який живе в Винниках біля Львова. Відкриті джерела вважають його одним з засновників Чернігівської ВО «Свободи». Був народним депутатом від цієї ж партії у 7-му скликанні. ВО «Свобода» була створена у 2995 році. Її незмінним керівником є Олег Тягнибок, народний депутат III-IV I VII скликань.

Політична партія "Єдина Країна", яка була заснована у 1999 році донедавна чільним учасником Громадського.ТБ» Данилом Яневським, як написано на сайті політсили. Керівником партії зараз є волонтер Максим Музика. Кандидат в 205 окрузі Юрій Блінов 1987 року народження. Був футболістом до червня 2004, як пише Федерація футболу України. Потім був членом партії впливового закарпатського політика, колись Голови секретаріату президента Ющенка, Віктора Балоги «Єдиний центр». На довиборах в 2005 році в біографічній довідці повідомлено що Блінов є гендиректором  ТОВ Торговельно-виробнича компанія "УНІВЕРСАЛ" і проживає в Луганську.

Радикальна Партія Олега Ляшка висунула Дмитра Блауша, 1992 року народження, Голова Чернігівської організації РПЛ. До слова, РПЛ була заснована ще в 2010 році. Але Олег Ляшко тоді не позиціонував себе як самостійний політик, а був депутатом ВРУ від «Блоку Юлії Тимошенко». Але в жовтні 2010 був виключений з БЮТ, як повідомляють, за голосування за скасування конституційної реформи 2005-го року, яка відновила президентсько-парламентську форму правління для Віктора Януковича. В таких умовах 28 вересня 2010 була зареєстрована «РПЛ».

Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» висунула досвідченого чиновника Сергія Березенка, 1984-го року народження. Останнє місце роботи - керівник Державного управління справами, до того працював керівником управління сім’ї та молоді Київміськдержадміністрації, а ще раніше був радником мера Києва у 2006-12 роках Леоніда Черновецького.

Політична партія "Громадянська позиція" висунула Олександра Мельника. Керівником «Громадянської позиції», заснованої в 2005-му році, офіційно на сьогодні є Микола Нещадим, а фактично міністр оборони України за Ющенка Анатолій Гриценко. Кандидат в 205-му окрузі Олександр Мельник є з 2006 року депутатом Чернігівської міськради. З 1997 по 1999 роки Мельник працював у МВС, потім юристом, як повідомляє його автобіографія.

Політична партія "Республіка" висунула Юрія Ткача. Партія «Республіка» була с творена в квітні 2014 року чернігівським підприємцем широкого профілю, як повідомляє Єдиний держреєстр, Олександром Щербою. Юрій Ткач -  начальник управління культури Чернігівської міської ради. На виборах до ВРУ в жовтні 2014 року був кандидатом від РПЛ у цьому ж окрузі.

«Політична партія ДемАльянс (Демократичний альянс)» висуває в 205-му окрузі Ігоря Андрійченка. Андрійченко – Голова Чернігівського осередку «Демальянсу», був кандидатом від партії на парламентські вбори 2012 року. Ігор Андрійченко за спеціальністю військовий інженер, як повідомляє його офіційна біографія. Демократичний Альянс оформився як політична партія з громадської організації у 2011 році. Голова Демальянсу депутат Київради Василь Гацько. На виборах до Київради і Верховної ради Демальянс в 2014-му ходив з «Громадянською позицією» Анатолія Гриценка.

Політична партія «Українське об’єднання патріотів - Укроп» висунула Геннадія Корбана, 1970 р.н. Геннадій Корбан вважається пов’язаним з групою «Приват». Останньою його офіційною роботою була посада заступника Ігоря Коломоського на посаді Голови Дніпропетровської ОДА до кінця березня 2015-го року. Партія «Укроп» була зареєстрована у вересні 2014 року.

Щодо агітації на окрузі, то видання «Чернігівський монітор» повідомляє, що діапазон агітаційних прийомів на довиборах у 205-му окрузі не великий: мітинги, спортивні заходи, відкривання меморіальних місць, роздавання агітаційних буклетів і газет, а ще дебати. 

 

Назар Мочула, Олексій Півторак