RU

Новини деолігархізації

Новини

​ДТЕК сказали що готові продати частину активів в Україні, якщо держава доведе, що концентрація активів ДТЕК-у є монополією. “В отношении ДТЭК нет санкций или расследований по фактам нарушений данных норм закона. Согласно законодательству Украины, ДТЭК не является монополистом. Все свои активы ДТЭК приобрел в полном соответствии с законом. Проведена оценка рыночного положения компании, подтверждающая, что концентрация активов не приводит к монополизации или существенному ограничению конкуренции в отрасли...” - пише прес-служба корпорації. ДТЕК готові продати частину своїх активів​, про це в заяві написано: “В случае, если расследование докажет, что концентрация активов ДТЭК нарушает требования закона, существует два возможных решения в соответствии с общеевропейской практикой: государственное регулирования нас как монополиста или продажа части активов на открытом конкурсе с привлечением международных советников. Мы готовы к обоим вариантам"

​"Укртранснафтопродукт" збирається подати на телеканал "Інтер" в суд. Про це сказав директор нафтотранспортної компанії Володимир Гаврилов:“Найближчим часом державне підприємство звернеться до суду з позовною заявою до ВАТ” Телеканал “Інтер” про захист ділової репутації підприємства та відшкодування шкоди.“ 24 квітня в вечірньому випуску новин на “Інтері” було оприлюднено неправдиву інформацію щодо діяльності підприємства, пов’язану з реалізацією нафтопродуктів, вилучених у підконтрольних українському бізнесменові Сергію Курченку суб’єктах підприємницької діяльності.

Ще одна компанія, але тепер уже зв'язку, "Укртелеком" Рената Ахметова отримала звіт від аудиторів Proce Waterhouse Coopers, в якому, підприємству пророкують загрози в функціонуванні через збитки, які у 2014 були 286,2 млн грн. "Укртелекому" на "Економічні правді" запропонували продати оператора 3G  зв'язку "ТриМоб." На сайті"ТриМоб" сказано, що "Єдиним засновником та учасником ТОВ «ТриМоб» є Публічне акціонерне товариство «Укртелеком»". Навіть вже є покупець, як написав блоггер, автор статті про "Укртелеком" Стас Юрасов, турецький холдинг зв'язку "Turkcell." 

Є думка, що все що відбувалося з Коломойським, а тепер з Ахметовим і Фірташем є чатиною генеральної лінії виконавчої влади на деолігархізацію, проголошену в березні 2015 як генеральну лінію. Наприклад, 29 квітня, Порошенко на нараді з головами держадміністрацій сказав «У нас в країні не буде олігархів. Всі олігархи мають бути відсторонені від влади і стати представниками, якщо вони є конкурентноздатними, великого бізнесу».

 

«Запоріжжяобленерго», Фонд держмайна і спортивні хлопці

 

Видання «РБК-Україна» 27 квітня повідомило про ексцес із проникненням представниці Фонду Держмайна України на територію «Запоріжжяобленерго», яке видання асоціює з групою «Приват» і Костянтином Григоришиним: «Керівництво "Запорожьоблэнерго" відмовився виходити до представника ФДМ

 

Невідомі люди блокують вхід в будівлю ВАТ "Запорожьоблэнерго". Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

 

Голова запорізького відділення Фонду держмайна Олена Спіріна повідомила, що вона приїхала до керівника ВАТ "Запорожьоблэнерго" приблизно в 10 годин, однак потрапити в будівлю їй так і не вдалося, так як люди спортивної статури нікого на територію підприємства не пропускають. Керівництво "Запорожьоблэнерго" відмовився виходити до представника ФДМ.

 

В 12:00 працівники підприємства покинули будівлю з запасного виходу. За їх словами, вони не знають, що відбувається на підприємстві, але завтра їм сказали приходити на роботу у звичайному режимі. Через деякий час з головного входу почали виїжджати машини з керівництвом підприємства. Так як виїзди з будівлі були перекриті вантажними машинами, першого автомобілю не вдалося виїхати. Тому що сидів у ній чиновник і водій вийшли з машини, перейшли огорожу і поїхали вже на іншому авто. В цей час частина людей блокували вхід у підприємство почали поспіхом відштовхувати машину заблокировавшую дорогу, щоб з території ВАТ "Запорожьоблэнерго" могли виїхати інші машини. Після цього люди спортивної статури повернулися до входу. Зазначимо, що за всім, що відбувається спостерігала міліція.

 

По повідомленню прес-служби облуправління МВС, 27 квітня до центрального офісу "Запоріжжяобленерго" прибули представники Фонду держмайна України з новим керівництвом підприємства. Одначе останні на територію підприємства не були допущені старим керівництвом. Причиною називається відсутність належних документів. Наразі перемови тривають. Порушень громадського порядку не зафіксовано.

 

Нагадаємо, 21 березня через повідомлення про замінування було зірвано збори акціонерів ВАТ "Запоріжжяобленерго", однак у той же день воно все ж таки було проведено. Як повідомили у Фонді державного майна України, на зборах акціонерів було прийнято ряд рішень, серед яких переобрання наглядової ради. До його складу увійшли два представники міноритарних акціонерів і відразу 5 представників держави. Також найближчим часом буде оголошено конкурсний відбір кандидатів на посаду керівника товариства.

 

60,2% акцій ВАТ "Запоріжжяобленерго" належить державі, 12,3% Bikontia Enterprises Limited (Кіпр) та 16,52% Lex Perfecta Limited (Кіпр). Lex Perfecta Limited підконтрольний Ігорю Суркісу, а Bikontia Enterprises limited - Костянтину Григоришину й Ігореві Коломойському.»

 

Новина резонансу не набула.

 

Антимонопольний комітет України дозволив концентрацію активів компанії «SCHEDRO GROUP LTD» (м. Ліммасол, Кіпр), ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ЩЕДРО» (м. Дніпропетровськ), ПАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ЖИРКОМБІНАТ» (м. Львів) та ПАТ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛІЯЖИРКОБІНАТ» (м. Запоріжжя), які відбуваються на ринку маргарину. Сайт Антимонопольного комітету повідомив що АМКУ дає дозвіл "Щедро", назважаючи на розуміння того, що "за результатами розгляду справ було встановлено, що здійснення заявлених концентрацій може мати деякий негативний вплив на конкуренцію на вказаному товарному ринку України. При цьому сукупна частка учасників концентрації на ринку маргарину є досить значною; Холдинг «SCHEDRO», який буде створений в результаті здійснення концентрацій, буде найбільшим виробником та постачальником маргарину на загальнодержавному ринку." Всі офшорні вказані підприємства газета "Капітал" вважає пов'язанми з групою "Приват"

Але деолігархізація українських олігархів відбувається й не лиш в Україні. 30 квітня був суд Дмитра Фірташа у Відні. Його там арештували 12 березня 2014 у зв'язку з справою проти нього в США щодо підкупу індійських чиновників у 2006 році. 21 березня США опублікували ектрадиційну заявку. Австрія не видала США Фірташа, томущо вирішив що претензії до Фірташа політично мотивовані. Австрійський суд випустив його під заставу 125 млн євро. 30 квітня 2015 був суд у відні. На ньому були присутні Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, його сестра Оксана, Вадим Рабинович, Михайло Папієв, всі депутати ВРУ від "Опозиційного блоку." Свідчення в закритому режимі відеоконференційно дав Віталій Кличко. Фірташ же сказав, що мав справи з Кличком і Порошенком в лютому 2014. Зв'язки з політиками в Україні були причиною визнання Австрійськими судами спави Фірташа політично мотивованою. Суддя,я кий вів засідання 30 квітня сказав про свою роботу: «Это было долгое заседание. Мы услышали много обоснований, я не буду это все повторять. Одно очевидно — политический расчет не был основой моего решения. Я решал исключительно на основе фактов и обстоятельств дела. Я учел в своем решении благо украинского народа. Этот нетипичный случай требовал более существенного изучения и доказательной базы, чем было представлено»

Віталій Кличко, мер і держадміністратор Києва прокоментував участь в суді Дмитра Фірташа відеоконференційно: "На прохання судді я відразу погодився дати свідчення земельному суду Відня і зробив це чесно відповівши на всі питання, які мені були поставлені - щоб допомогти правосуддю встановити істину. Сьогодні ми бачимо спроби перевести справу з економічної в політичну площину. Очевидно, адвокатами Фірташа обрана така стратегія захисту"

До слова, останній раз Дмитро Фірташ публічно бачив Віталія Кличка на конференції «Україна в Європі: мир і розвиток», яку робив перший. Конференція була 1 жовтня 2014-го року. Дмитро Фірташ тоді був під домашнім арештом. На конференції ще був Леонід Кравчук, перший Президент України, Віктор Ющенко, третій Президент, тоді ще губернатор Донеччини, а зараз безпартійний депутат-бізнесмен Сергій Тарута і міністр енергетики за Януковича Юрій Бойко.