RU

Скільки контрабанди пройшло через Закарпаття в першому півріччі 2015 року

Аналітика

Олег Слободянюк, помічник Голови Державної прикордонної служби на прес-конференції розказав про останні події на кордонах і контрабанду в Закарпатті.

Хіт-парад котрабанди на Закарпатті за перше півріччя. В Закарпатті за перше півріччя на прикордонних загонах Мукачево вилучено 143 тис пачок цигарок, в Чопі - 75 тис пачок. А ще, зі слів Слободянюка, ДПСУ зафіксувала 21 одиницю зброї і 1300 боєприпасів різних калібрів. Зі слів Олега Слободянюка, така кількість переміщень збої і боєприпасів більше ніж в попередні півріччя. Ще Слободянюк сказав що в Закарпатській обл. прикордонники перешкодили 571 спробі незаконного перетину кордону України.

Контрабанда сигарет - найбільший пункт контрабанди області.

 

Про підготовку нових прикордонників для аеропортів Києва. Поки-що забезпечується тільки паперовий ще аспект підготовки нових службовців Київського прикордонного загону. 100 чоловік візьмуть участь в першій пілотній хвилі. Будуть служити в аеропорту Жуляни. Тренування 4 місяці. Зарпата, за словами...

4 свіжі тексти про Україну, які гріх не прочитати

Аналітика

 
Підбірка 4-х аналітичних текстів про Україну, які стосуються її політики, зовнішніх відносин і економіки. Вашій увазі пропонуються тексти українських і закордонних аналітичних центрів і видань.
 
1. В світ вийшла доповідь Національного інституту стратегічних досліджень про становище України в 2015-му році. Її співредактором є Володимир Горбулін, член тристоронньої групи в конфлікті на Донбасі. Документ має майже 700 сторінок. Доповідь зачіпає геополітичне становище, конфлікт на Донбасі, зовнішню політику, економіку і демографію України. Ще доповідь містить пропозиції до Верховної Ради, які допоможуть вирішити економічні і багато інших труднощів, з якими стикнулася Україна. НІСД підпорядковується Президенту України. Багато з написаного у звіті було чи буде озвучене Президентом як пріоритети української політики.
 
2. Потужний світовий аналітичний центр Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) опублікував матеріал про відносини Японії і Росії в контексті кофлікту в Україні. Так виходить,...

Довибори у ВРУ в 205-му окрузі для чайників: партії

Аналітика

26 липня відбудуться довибори у ВРУ на окрузі 205 в Чернігові. Там зареєстровано 127 кандидатів. Це більше ніж на позачергових парламентських виборах у всій Чернігівській області, повідомляє Комітет виборців України. Участь бере 10 партій. Довибори у Чернігові довелося призначати через призначення Валерія Куліча, депутата з цього округу, Головою Чернігівської облдержадміністрації вкінці березня.

Кандидатів в окрузі не зареєстрували тільки дві партії з зареєстрованих ЦВК як учасників цих виборів.  

Перша - «Народно-демократична партія патріотів України», зареєстрована в грудні 1994 року. Лідер Тімошков Леонід, 1937 року народження. В 2002 році був членом  «Партії реабілітації тяжкохворих України». Інформації про спостерігачів партії в 205-му окрузі ще нема.

Друга партія, яка не висунула кандидата на 205-му окрузі - Політична партія "Аграрно-Промисловий Союз". Вона була зареєстрована в січні 2009 року. Голова Сергій Григорович Павленко, 1956 року народження, депутат Верховної ради третього і шостого...

Як мінялися погляди двох урядів-камікадзе на дефолт

Аналітика

Україна вже не може жити без кредиту МВФ на виплату боргів зовнішнім приватним кредиторам. МВФ готовий дати 15 млрд. дол. На це за умови реформ. Кабмін робить все для того що показати що такі реформи робляться.

Перший «уряд-камікадзе» вживав слово «реструктуризація» в контексті економічної реформи в Україні. Другий «уряд-камікадзе» почав вживати це слово вже в макроекономічному контексті щодо зобов’язань України перед зовнішніми кредиторами.

Хронологія співпраці Кабміну з МВФ двох «урядів-камікадзе» і разом з тим еволюція вживання слова «реструктуризація» така:

27 лютого 2014. Перша згадка слова «реструктуризація» у першого «уряду-камікадзе» в Програмі діяльності кабінету міністрівговорилося: «Економічне відновлення, закладення основ кардинальної реструктуризації економіки у напрямі інноваційної моделі – створення привабливого інвестиційного клімату, належних умов розвитку малого і середнього підприємництва, стимулювання національного бізнесу у створенні конкурентних товарів і послуг та їх виведення...

Хто програє і хто виграє від скасування законопроекту 1558-1

Аналітика

Законопроект 1558-1

Ввечері 2 липня ВРУ прийняла в другому читанні законопроект 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів за курсом на момент отримання кредиту. Законопроект поставили на голосування з надією, що за нього не назбирається голосів. Залу засідань Верховної ради перед голосуванням покинула «Самопоміч» і «Радикальна партія Ляшка». Тому що перед тим голосуванням депутати посварилися за законопроект №2667 про прокуратуру. «РПЛ» звинувачували «НФ» і «БПП» у кнопкодавстві голосування законопроекту №2667, блокували трибуну і покинули залу. Тим не менше, голоси за законопроект №1558-1 з другої спроби з порушенням регламенту назбиралися.  Законопроект почали критикувати як такий який ударить по фінансовій системі України нарівні зі збитками від конфлікту на Донбасі. А Юрій Луценко сказав що не хоче бути лідером фракції більшачастина якої підтримує такий законопроект проти волі лідера фракції.

Міністриня фінансів Наталія Яресько розкритикувала прийняття законопроекту словами: "Потенціальні...

Чи Була Весна 2015-го Весною Реформ

Аналітика

 

Реформування українського законодавства мало би відбуватись у межах Коаліційної угоди з чітко встановленими хронологічними рамками, проте очевидною є тенденція до спорадичності. Багато з пунктів угоди коаліція не встигла виконати вчасно і поки що не ясно, чи зможе і схоче виконати до кінця восьмого скликання.

Цей текст – спроба показати, які істотні зміни відбулися в законодавстві України за весну цього року. Написати його було би складніше без відгуків аналітиків VoxUkraine, які постійно в проекті «Індекс моніторингу реформ» відстежують та оприлюднюються реакцію близько 20 експертів на поточні зміни у законодавстві.

Текст поділено на дві частини. У першій показано істотні законодавчі зміни, в другій –  висвітлено, які нові органи створено для підготовки реформ з позитивними намірами, прописаними в установчих документах, але без повноважень проводити реформи.

Законодавчі зміни

Дерегуляція

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу...

Список українських компаній з російськими бенефіціарами

Аналітика

 
Список активів російських бізнесменів і держави Російська Федерація в Україні станом на 2015 рік. В підготовці матеріалу використано інформацію Єдиного державного реєстру, видання "Лівий берег", яке подало найповніший, до цього, список російських компаній в Україні і проаналізувало позиції російського бізнесу в Україні.
 
Російські компанії і бізнесмени, особливо у промисловості, використовують кіпрських офшорних посередників. Але російський Forbes сміливо назвало російських бенефіціаріїв багатьох українських підприємств.
 
 
Мобільний зв'язок 
МТС-Україна (Євтушенков Володимир)
Київстар ("Альфа-групп" Михаїла Фрідмана)
 
Страхування
Альфа страховання  ("Альфа-групп" Михаїла Фрідмана)
Інго Україна (Ингосстрах)
"Провідна" ("Росгосстрах")
 
Автозаправки
ТНК, українська філія російсько-британської ТНК ВР
 
Нафтоторгівля
Альянс ойл Україна (брати Бажаєви)
Газпром збут Україна (ВАТ "Газпром")
 
Поліпрофільні холдинги
VS Energy International (Александр Бабаков)
 
Харчування
Четверг, 04 Июня 2015, 14:05 Читать далее

Пекельно-монструозна реформа ЖКГ у Києві

Аналітика

Проект реформи київського ЖКГ по Пантелеєвськи знову намагаються протягнути без стандартних процедур – обговорення з громадськістю, обговорення в профільних комісіях Київради, включення проекту в порядок денний на погоджувальній раді. Крім того навіть після представлення проекту (презентації можете подивитись у додатках) немає людини відповідальної за проект, тобто під проектом немає підпису відповідальної особи яка б несла всю відповідальність за реалізацію реформи. Саме головне, що реформа у такій формі не вирішує навіть поточні проблеми сфери ЖКГ не кажучи вже про системні. Така реформа дає лише тимчасовий ефект, а не вирішує системні проблеми галузі, крім того тільки знижує витрати галузі і не дає прибутковості. В рамках цієї реформи вже звільнено 3500 працівників, також підвищуються нормативи для вже працюючих. Ці кроки влади ведуть до зниження якості надання послуг та соціальної напруги незадоволення як і серед самих звільнених, так і серед простих громадян. Працюють у сфері ЖКГ міста Києва...

Головні новини 12-19 квітня

Аналітика

Кіхтенко і Аваков

11 квітня вийшло інтерв’ю Олександра Кіхтенка в "Дзеркалі тижня." Він сказав, що економічні відносини з окупованим Донбасом треба відновлювати. Міністр внутрішніх справ Авакаов за таке пообіцяв ініціювати проти нього процедуру зняття з посади. Арсен Аваков написав: "Ратовать за поддержку окуупационного режима, когда весь мир вводит санкции?! Финансировать режим террористов "экономическими связями"? - это позиция - выбираю слово помягче... коллаборанта!"

Новий директор «Укратранснафти»

В «Укртранснафти» з’явився 8 квітня новий виконуючий обов’язки директора Сергій Сукало, але до 18 квітня Сукало так і не пройшов реєстрацію на підприємстві.

Доступ до розсекречених архівів СБУ

Доступ до розсекречених архівів репресивних органів СРСР має бути відкритим за умови звернення до дрежавного галузевого архіву інституту національної пам’яті. Таке прописано в законі про доступ і це підтвердив керівник архіву інституту Ігор Кулик: «Якщо ми говоримо про новоприйнятий закон Верховної Ради...

Стратегія "Україна - 2020" Президента погано злизана з аналогічного документу ЄС

Аналітика

12 січня Президент Порошенко підписав "Стратегію - 2020." Назва її відповідає документу, прийнятому в країнах ЄС. В євросоюзі вона називається “ЄС-2020”. В Україні "Стратегія сталого розвитку "Україна - 2020."" Український варіант тексту істотно відрізняється від загальноєвропейського.

В Європейському документі йдеться про збільшення до 2020 року частки відновлювальних джерел енергетики до 20% в структурі енерговрибництва і турботу про клімат, як повідомляє "Фонд Кондрада Аденауера". Що вкладається в ЄС в "Стратегію - 2020" можна переглянути у відео нижче і паралельно прочитати що в цей загальноєвропейський документ вклав український Президент.  

В "Стратегії сталого розвитку "Україна- 2020"", підписаному 12 сіічня Адміністрація Президента вклала дещ інше. Щоб переконатися ось текст:

"СТРАТЕГІЯ
сталого розвитку "Україна - 2020"

1. Загальні положення

Революція гідності та боротьба за свободу України створили нову українську ідею - ідею гідності, свободи і майбутнього.
Громадяни України довели і...