RU

Анексія Криму – це лише перший крок до масштабного перегляду карти Європи

Новини

Західні оглядачі запитують, чому Путін так легко і скоро захопив Крим і погрожує зліквідувати Україну, вказуючи на свій наступний пріоритет – «Київ – матір міст російських». Світові експерти дивуються, що ще два тижні тому Путін казав всьому світові, що Москва, мовляв, не збирається захоплювати Крим, а у вівторок він зробив як раз саме це. Аналітики попереджають, що анексія Криму Кремлем – це лише перший крок до масштабного перегляду карти Європи і світу агресивним режимом Путіна. Західна преса цитує політиків, які застерігають, що «Путін – маніяк, котрий засліплений ідеєю витворення нової світової імперії на кшталт СРСР». Колишній держсекретар США Гілларі Клінтон наголошує світові, що Путін бажає заново «переглянути кордони Європи». Газети звертають також увагу на безпорадність нинішньої української влади, де домінують представники політичної сили Юлії Тимошенко.
 
Впливова The Wall Street Journal попереджає, що президенту Росії Путіну, після того, як він віроломно захопив український Крим, не можна...

Маккейн вважає, що США мають допомогти Україні  зброєю та припасами та ділитись даними розвідки - огляд ЗМІ

Новини

Сенатор-республіканець Джон Маккейн вважає, що США мають надати уряду України обмежену військову допомогу включно з вогнепальною зброєю та припасами а також надати захисне спорядження, запчастини, пальне та ділитись даними розвідки. Це входить до переліку заходів, до яких - на думку законодавця - мають вдатись США у відповідь на анексію Криму Росією.
  
Путін ні за що не піде з Криму, а США та Європі варто докласти зусиль, щоб Путін так само не загарбав південний схід України - пише "Нью-Йорк Таймс" у редакційній колонці.

Автори радять Заходу наполягати на відправці спостерігачів ОБСЄ та ООН на схід України.

"Передусім Німеччина, найбільший торговельний партнер Росії у Європі  - має дати зрозуміти, що готова до запровадження болісних санкцій", - зазначає матеріал.

Автори радять надати Україні відчутну допомогу, якщо там зможуть відмовитись від клептократії, яка визначала обличчя країни 23 роки.

"Нью-Йорк Таймс" зазначає, що ізоляція Росії не в її інтересах, та не у інтересах світу.

"Можливо Захід має бути більш...

Загарбання Росією Криму – пункт чіткої, спланованої стратегії Путіна

Новини

Загарбання Росією Криму – пункт чіткої, спланованої стратегії Путіна із розширення свого авторитету. Ці кроки продиктовані, серед іншого і хиткою внутрішньою соціально економічною ситуацією в самій Російській Федерації  - вважає колишній посол у Грузії та Казахстані Вільям Кортні.

"Якщо політична ситуація в самій Росії почне розхитуватись, Путін може стати навіть більш агресивним. Наступною потенційно територією для агресії  буде Придністров’я, де про-російські сили вже зараз просять Росію про приєднання. Також чимало етнічних росіян живуть на півночі та заході Казахстану".

"Ці регіони можуть стати наступними цілями Росії, навіть пропри те, що Казахстана непогані стосунки з Росією. Так що ситуація у Грузії не була унікальною, як про це завляв у 2008 році Кремль. Тоді Росія запевняла, що ситуація в Грузії була винятковою і президент Саакашвілі представляв велику загрозу. Тепер же після подій в Криму стало зрозуміло – Кремль має чітку модель поведінки", - каже дипломат.

Вільям Кортні, втім, не певний чи...

Рада ухвалила декларацію про боротьбу за звільнення України

Новини

Український парламент підтримав звернення до членів міжнародної спільноти з проханням не визнавати самопроголошену Республіку Крим і анексію АРК Російською Федерацією.

Відповідне рішення підтримали 274 парламентарії, при необхідному мінімумі в 226 голосів.

«Верховна Рада України звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматися від міжнародного визнання так званої Республіки Крим і анексії Криму та міста Севастополь до складу Росії як нових суб'єктів федерації. Від імені народу України Верховна Рада України заявляє, що Крим був, є і буде в складі України. Український народ ніколи і ні за яких умов не припинить боротьбу за звільнення Криму від окупантів, якою б важкою і тривалою вона не була», - йдеться в тексті декларації.

Разом з тим, у декларації говориться, що коли 18 березня 2014 року Президент Російської Федерації поставив підпис під так званим «Договором про входження Республіки Крим та міста Севастополя до складу Російської Федерації», Росія...

"Спільна справа" начинает подготовку партизанских подразделений, - заявление

Новини

Известное в Украине гражданское движение "Спільна справа" заявляет о сворачивании палаточного городка на главной площади столицы Украины - Майдане Независимости. В заявлении движения говорится о том, что "Спільна справа" начинает подготовку партизанских подразделений, а с этой целью будет организован Штаб партизанского движения Украины.

В СМИ, со ссылкой на «Интерфакс-Украина», приводятся слова координатора гражданского движения "Спільна справа" Александра Данилюка, сообщившего следующее: «В условиях войны с Российской Федерацией регулярная армия является недостаточно эффективной, что признается и командованием ВС Украины». В заявлении отмечается, что «для подготовки симметричного ответа захватчикам, организация должна сосредоточиться на подготовке и координации действий специальных подразделений, которые способны вести боевые действия на территории, оккупированной врагом». При этом обращается внимание, что «к сожалению, потенциально к таким территориям принадлежит большая часть Украины».

На Майдане, как...

Як Україна може захистити свій суверенітет та територіальну цілісність? результати опитування

Новини

Як стало відомо, віце-президент США Джо Байден у понеділок вирушить до союзників США по НАТО, Польщі та Литви аби продемоснтрувати підтримку партнерів у регіоні. У Вільнюсі він зустрінеться з президентами трьох Балтійських країн. Країни Балтії забезпечили свою безпеку приєднавшись до НАТО.
А як Україна, ситуація якої особлива, може захистити свій суверенітет та територіальну цілісність? Саме з цим питанням ми звернулись до наших глядачів на початку тижня.

Кримська операція Кремля не сподобалась Китаю

Новини

Світ загалом, не визнає Кримського референдуму. Навіть, традиційний партнер Росії на міжнародній арені, Китай, не став на бік Кремля у цьому питанні.

Китай - давній союзник Росії у питаннях зовнішньої політики. Саме Китай допоміг Росії зупинити спробу Ради Безпеки ООН підтримати повстанців у Сирії.
Однак, коли мова зайшла про Крим, Пекін відмежувався від Москви. 

Количество пограничников в Харьковской области увеличено в 3 раза

Новини

Ежедневно пограничники отказывают во въезде в область более чем 100 россиянам, у которых находят военную форму, спецсредства, детали оружия
Количество пограничников на границе Харьковской области и России увеличено в 3 раза. Об этом сообщает УНИАН.

"Нами были выполнены зеркальные адекватные меры как по концентрации вооруженных сил в районе границы Харьковской области, которая составляет 315,5 км, так и усилены были пограничные наряды. На данный момент могу сказать, что граница прикрыта плотно, как никогда", - заявил заместитель председателя Харьковской облгосадминистрации Василий Хома.

Тенюха и Ярему не пустили в Крым, созывается СНБО

Новини

Первого вице-премьера Украины Виталия Ярему, а также и.о. министра обороны Игоря Тенюха не впустили в Крым. В связи с данными обстоятельствами и по ситуации в Крыму созывается срочное заседание СНБО. Об этом в среду сообщила министр социальной политики Людмила Денисова, передает "Интерфакс-Украина".

Денисова отметила, что ей не известны какие-либо подробности данного инцидента.
Она также сообщила, что на заседании может быть поднят вопрос о выплатах соцобеспечения и пенсий украинским гражданам, так как из-за блокировки госказначейства данные выплаты не проводятся.

В КМДА планують реконструкцію вулиць біля Майдану Незалежності

Новини

Керівник КМДА Володимир Бондаренко розповів журналістам про плани відносно майбутнього благоустрою Майдану Незалежності та Хрещатика та водночас зауважив, що ці питання залишаються  досить складним.

 "По-перше, активісти Майдану просять не чіпати місця, де загинули їхні товариші, принаймні до того, як мине 40 днів. Ми з повагою і розумінням ставимося до цього прохання. По-друге, важливим  питанням є відновлення бруківки на центральних вулиць у тих місцях, де вона використовувалась під час протестних акцій. У майбутньому ці місця ми плануємо позначити іншим кольором бруківки, аби збереглася пам’ять про межі тих трагічних і водночас унікально героїчних днів", - заявив Бондаренко.

...