RU

Світові ЗМІ про Мюнхенські переговори

Аналітика

Західні  і Східні ЗМІ так само працюють над новинами щодо врегулювання ситуції на Донбасі. Ми пропонуємо вам їх погляд і їх інформацію.

Перша стаття ВВС нагадує про відновлення обстрілів. А от AlJaseera повідомляє, що існує кілька варіантів умиротворення, але не називає нічого конкретного, а аналізує все, що відбувалося раніше. Deutsche Welle говорить про початок Мюнхенської безпекової конференції. Німецьке видання аналізує промову Ангели Меркель на відкритті. Суть промови канцлерки в тому, що вона не збирається переділювати кордони Європи, але ще не знає як досягти миру в Україні. Ще DW взяли інтерв'ю в Американського посла в НАТО. Він сказав, що Західні демократії націлені на діалог в Україні. 

Німецький Fokus, який з 2013 року веде хроніку подій в Україні, повідомляє, що ОБСЄ націлені спільно з Україною і Росією контролювати корднон. Fokus.DE уже пише й про певні пункти, з усвідомленням яких Олланд і Меркель приїжджали в Україну. Серед них: вимога припинити стрілянину, так як вона не допомагає діалогу, а неспокій в країні ще й валить економіку України. Крім того, на думку видання, воєнний конфлікт не дозвляє проводити реформи. Зрештою ж матеріал закінчується пропозицією створити буферну зону між Україною і Росією.

Ще німцецький WirtschaftsWoche займається переговорами з Україною і Росією Олланда і Меркель. Вони розглядають позицію українського уряду і зовнішній аспект

Чеське видання Parlamentnilisty.CZ  і болгарське Novinite.COM повідомляють, що перед зустріччю з Путіним Олланд говорив, що без домовленості з російським лідером конфлікт не припиниться.

Англомовна версія Russia Today подає позицію Оланда з висловлювань його до французьких ЗМІ. З тексту RT випливає, що Олланд сказав, що Донбас не схоче приєднатися до України, тому що пролилося вже багато крові. Ще RT робить хроніку Мюнхенської конференції з особливим наголосом на дії російської сторони, наприклад міністра закордонних справ РФ Лаврова. Так само польська RzeczPospolita бере за джерело промову Лаврова і каже, що Росія за мирне врегулювання кофлікту через діалог, а США постійно перешкоджають мирним переговорам. не така проста. RzeczPospolitа'ої журналісти чітко пишуть, що нема деталей зустрічей Олланда й Меркель з Порошенком і Путіним.

МЗС РФ наводить промову Лаврова в Мюнхені як аудіо і відео російською. На загрозу НАТО для Росії посилаються вірмени 

Індійські EconomicTimes кажуть, що Байден в Мюнхені мав зустріч з Меркель.

Так, вірменьскі ЗМІ займаються Україною. Вони російською публікують цитату Путіна, який каже, що Росію зараз стримують невоєнними меодами.

Reuters виражають всі перипетії останнього часу щодо мирних переговорів. Раджу почитати.

Порошенко в Мюнхені показав паспорти російських військових, які забрали на Донбасі від літа 2014 року.

 

Фото і текст: Олексій Півторак