RU

Студенти пікетували МВС

Новини

Вчора, 15 червня, о 16 годині група студентів людей вийшла пікетувати Головне управління МВС в місті Києві. Організатором пікету виступило об’єднання «Студентська гвардія».  Приводом до цього стали доволі дивні суботні події, що відбувалися в районі станції метро «Печерська».

Як стверджували хлопці, що прийшли сьогодні до МВС за роз’ясненнями, на них напали люди в міліцейській формі, деякого з молодих людей затримали та доправили до печерського райвідділу, в інших забрали речі, але більшості вдалося втекти. Постраждалі наголошують, що самі представники правоохоронних органів називали себе «беркутами». Пікетувальники також стверджують, що жодних протиправних дій не вчинили, зброї або інших заборонених предметів з собою не мали. Власне ці їхні свідчення підтвердили і представники міліції. До пікетувальників вийшла заступниця головного управління МВС у Києві, яка погодилась відповісти на усі питання. Щоправда, вона намагалася висловити свій погляд на суботні події, а не допомогти молодим людям захистити їх громадянські права. За версією МВС в суботу ввечері радикальною організацією "Опір автономних націоналістів" готувалася незаконна акція під консульством Російської Федерації. Метою акції був, власне, погром консульства РФ у відповідь на напад на Посольство України в Москві, що стався 12 червня цього року.

Хлопці, що прийшли до МВС зазначають, що вони були затримані приблизно в кілометрі від консульства РФ і жодного стосунку до організації, яка анонсувала погром, не мають. Заступник керівника МВС у Києві натомість стверджує, що затримання правопорушників відбулося безпосередньо біля консульства. Також переконує, що агресії з боку з боку міліції не було. У відповідь на цю заяву представника МВС, активісти показують синці й подряпини, розповідають, що правоохоронці били їх кийками під час затримання та під час допиту у відділку.

Власне складається враження, що постраждалі й МВС розповідають про дві різні події. Зрештою заступниця зізналась, що повної інформації вона не має й повернулася до будівлі Головного управління МВС. Активісти вирушили шукати правди у Печерському райвідділі. Там повідомили, що відкрито кримінальне провадження, але обвинувачення ще нікому не висунуто.

Постраждалі висловили бажання написати заяви з приводу нанесення їм тілесних травм представниками міліції. У райвідділі погодились прийняти заяви, але коментувати події не захотіли, посилаючись на те, що слідство ще ведеться.

Активісти залишились невдоволеними поясненнями Головного управління МВС та Печерського райвідділу, тому 16 червня планують пікетувати Генпрокуратуру.