RU

Хто програє і хто виграє від скасування законопроекту 1558-1

Аналітика

Законопроект 1558-1

Ввечері 2 липня ВРУ прийняла в другому читанні законопроект 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів за курсом на момент отримання кредиту. Законопроект поставили на голосування з надією, що за нього не назбирається голосів. Залу засідань Верховної ради перед голосуванням покинула «Самопоміч» і «Радикальна партія Ляшка». Тому що перед тим голосуванням депутати посварилися за законопроект №2667 про прокуратуру. «РПЛ» звинувачували «НФ» і «БПП» у кнопкодавстві голосування законопроекту №2667, блокували трибуну і покинули залу. Тим не менше, голоси за законопроект №1558-1 з другої спроби з порушенням регламенту назбиралися.  Законопроект почали критикувати як такий який ударить по фінансовій системі України нарівні зі збитками від конфлікту на Донбасі. А Юрій Луценко сказав що не хоче бути лідером фракції більшачастина якої підтримує такий законопроект проти волі лідера фракції.

Міністриня фінансів Наталія Яресько розкритикувала прийняття законопроекту словами: "Потенціальні...

Долар по 5,05, 247 доларів за газ, пожежа в Чорнобилі і Беркут (головні новини 29 червня-5 липня)

Новини

Вибухи в офісах партій

29 червня в Херсоні невідомі другий раз за рік підпалили офіс ВО "Свободи".

За 5 днів стався вибух в Сумському офісі «Батьківщини». Кажуть, що саморобний вибуховий пристрій закинули у вікно. Сліди вибуху було видно в багатьох кімнатах офісу.

Ще 30 червня стався вибух в Харкові біля супермаркету «Клас».

Люди в ні одному з випадків, офіційно, не постраждали.

247 доларів за газ

Газ для України аж до кінця 2 кварталу 2016 буде 247 дол за тис. кубометрів . Про це повідомили «Уніан» 29 червня: «З метою забезпечення ціни постачання природного газу на територію України протягом III кварталу 2015 року близько 247,18 доларів США за 1 тис. куб. м підписаним постановою встановлюється на тимчасовій основі на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року особливий порядок розрахунку ставки вивізного мита».

Пожежа в Чорнобилі

​В Чорнобильській зоні відчуження нова пожежа: "в поймі річки Вуж виникло загорання сухої трави та очерету яке розповсюдилося окремими осередками на площі...

ВРУ не узаконила склад Комісії з питань ПРИВАТизації

Аналітика

На засіданні ВРУ не проголосували за постанову про депутатську комісію ВРУ запитань приватизації. Обговорення її забрало мінімум годину і переголосовувалося 3 рази. Комісію мав очолити Борис Філатов. Голосів не незабиралося від БПП і НФ.  

Проект постанови №2042 "Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації" містив технічні питання щодо прищначення голів, заступників і секретарів комітетів впринципі й мав би створити комісію ВРУ з питань приватизації, яку би очолив колишій заступник Губернатора Дніпропетровщини, чільного акціонера в групі "Приват" Ігоря Кломойського позайракційний депутат Борис Філатов.

В залі виникла перепалка між Юрійєм Луценком, який казав, що не треба голосувати за комісію, в якій заступником не була б людина з БПП і звинуватив Філатова в діях в...

Через кнопкодавів трибуну ВРУ заблоковано (відео)

Новини

Журналістка Громадського.ТВ і нардеп Юрій Луценко зняли як під час голосування за нового Генпрокурора неособисто голосували 4 нардепи з картинки нижче. Після відкриття по перерві засідання ВРУ о 16.40 близько 50 народних депутатів, серед яких були Б. Береза, С. Лещенко, О. Ляшко, Є. Соболєв, І. Луценко та інші. 

Народні депутати, які походили з коаліції, а до того переважно були представниками Громадянського суспільства заблокували трибуну і кричали: "Кнопкодавів геть!". 

Спікер Гройсман не зміг проводити засідання, хоча раніше було проголосовано що ВРУ не розійдеться, поки не розгляне всі питання порядку денного.

Як блокували трибуну дивіться...

Віктор Шокін новий Генпрокурор. Що від нього вимагає Рада

Новини

318 голосами Віктора Шокіна призначили новим Генеральним прокурорм України. 291 голосом зняли Віталія Ярему.

За кандидатуру Віктора Шокіна, яку представив Раді Порошенко, проголосувало 318 нардепів. Проти Шокіна висловлювались РПЛ і "Самопоміч". Але проти проголосували тільки РПЛ.  РПЛ заблокували трибуну. Віце-спікер Парубій оголосив перерву до 16.00. А до того:

В. Шокін коли презентувався у ВРУ гарантував за час роботи Генпрокурорм направлення до суду справ злочинів на Майдані й злочинів режиму Януковича, а також розробку нового закон про прокуратуру і прозорі публічні призначення у відомстві.

Голова фракції Самопомочі Березюк з трибуни сказав, що не будуть голосувати за Шокіна: "Віктор Шокін досвідчений, сильний, досвідчений офіцер прокуратури, який є професійним... Але фракція "Об'єднання Самомпоміч" буде голосувати проти. Чому? Не тому, що нам не потрібний сильний, вольовий незалежний Генеральний прокурор... який буде служити нації, але не буде залежати від ситеми координат, в якій його обрано....