RU

МОЗ тормозить реформи. АП і КМУ винять Раду

Новини

Прем'єр Яценюк, міністриня фінансів Яресько і заступник Голови АП Дмитро Шимків тиснуть на ВРУ щоб голосували за закони, які вимагають від України МВФ і решта партнерів, які дають за реформи кредити. 
 
Дмитро Шимків навіть презентував 10 липня додаток до урядового сайту reforms.in.ua, який показує в яких сферах депутатам треба прислухатися до пропозицій міністерств, президента і НБУ.
Шимків сказав що моніторингові карти показників розроблені на основі стратегічних документів країни – Угоди про асоціацію з ЄС, Стратегії сталого розвитку – 2020, Коаліційної угоди, Меморандуму України з МВФ та Програми діяльності Уряду.
З моніторингової карти видно що половина реформ відстає, а реформа охорони здоров'я відстає катастрофічно від намічених планів.
Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі буде мати 13 липня прес-конференцію, повідомляє сайт Кабміну. Він зможе остаточно сказати подавав він заяву на звільнення чи не подавав.
14-17 липня пленарні дні у Верховній Раді. ВРУ може проголосувати декілька...

Долар по 5,05, 247 доларів за газ, пожежа в Чорнобилі і Беркут (головні новини 29 червня-5 липня)

Новини

Вибухи в офісах партій

29 червня в Херсоні невідомі другий раз за рік підпалили офіс ВО "Свободи".

За 5 днів стався вибух в Сумському офісі «Батьківщини». Кажуть, що саморобний вибуховий пристрій закинули у вікно. Сліди вибуху було видно в багатьох кімнатах офісу.

Ще 30 червня стався вибух в Харкові біля супермаркету «Клас».

Люди в ні одному з випадків, офіційно, не постраждали.

247 доларів за газ

Газ для України аж до кінця 2 кварталу 2016 буде 247 дол за тис. кубометрів . Про це повідомили «Уніан» 29 червня: «З метою забезпечення ціни постачання природного газу на територію України протягом III кварталу 2015 року близько 247,18 доларів США за 1 тис. куб. м підписаним постановою встановлюється на тимчасовій основі на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року особливий порядок розрахунку ставки вивізного мита».

Пожежа в Чорнобилі

​В Чорнобильській зоні відчуження нова пожежа: "в поймі річки Вуж виникло загорання сухої трави та очерету яке розповсюдилося окремими осередками на площі...

Антимонопольний комітет покарає супермаркети за підвищення цін

Новини

Антимнопольний комітет України 29 квітня повідомив що встановив картельну змову мереж супермаркетів. Їх сайт оголосив: «Антимонопольний комітет України розглянув справу про картельну змову між великими торговельними мережами, які діють під брендами «Сільпо»,«Фора», «Фуршет», «Велика кишеня», «ЕКО маркет», «Караван», «БІЛЛА», «НОВУС», «Спар», «Бімаркет», «МЕТРО», «АШАН», «АТБ», «Перекресток», «Край та Країна», тадослідницькою компанією АСНільсенЮкрейн. Їх звинуватили у тому що "Діяльність картелю призводила до обмеження конкуренції на ринку послуг зорганізації роздрібної торгівлі внеспеціалізованих магазинах переважнопродовольчим асортиментом міста Києва, в результаті чого запроваджено несприятливі умови для виробників та постачальників, що створювало бар’єри для інвестицій та інновацій, стримувало вихід на ринок малого та середнього бізнесу. Це призвело до суттєвого завищення цін для споживачів на товари повсякденного вжитку."

Ніякої цифри штрафних санкцій нема.

Фото:


Читать далее

"Стоп цензурі" вимагає остаточного розпуску Нацкоммору

Новини

Журналістський рух "Стоп цензурі" вимагає в президента й прем'єра вжити заходів для розпуску національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, тому що вона тратить бюджетні кошти на цензурування журналістської і творчої діяльності.

Це "Стоп цензурі" висловили у заяві, опублікованій на сайті руху:

"10 лютого Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України “Про захист суспільної моралі” (щодо державного нагляду)», який був підписаний Президентом України 3 березня 2015 року і передбачає ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕКу) .

Медіаспільнота вітає рішення Парламенту та Президента України Петра Порошенка, які дослухались до вимог громадськості і нарешті  припинили діяльність органу, який протягом 10 років свого існування витрачав мільйони державних коштів на цензурування творчої і журналістської діяльності.

Новий закон поряд із скасуванням усіх повноважень НЕКу щодо державного контролю повністю вилучає будь-які...

"Опора" підрахувала, що на вибори-2014 потратили 674,5 млн грн (Інфорграфіка)

Новини

Аналітики мережі громадських спостеріачів за виборами "Опора" підрахували і оприлюднили скільки яка політсила витратила на позачергові парламентські вибори 2014 року в Україні. "Не маючи прямого державного фінансування, не проводячи публічних кампаній зі збору коштів і маючи заборону на заняття комерційною діяльністю, партії акумулюють на своїх рахунках десятки мільйонів гривень, які перераховують до виборчих фондів. В цілому, витрати на використання ЗМІ склали понад 90 % усіх офіційних партійних витрат на агітаційну кампанію. Водночас непрозорість комплектування виборчих фондів призводить до надмірних та неконтрольованих витрат ресурсів на виборчу кампанію. Громадянська мережа ОПОРА закликає посилити функції контролю і моніторингу за фінансуванням виборчих кампаній за допомогою незалежного та спеціалізованого державного органу, а також зобов’язати партії в обов’язковому поряду оприлюднювати вичерпні фінансові звіти напередодні і після виборчої кампанії." - Пишуть аналітики з "Опори".

Пропонуємо вам звіт...

Як ставляться до 100 днів роботи Уряду активісти і експерти 

Новини

Група економістів, аналітиків, які об'єдналися в ресурс "VoxUkraine", з залученнм експертів "Реанімаційного пакету реформ", "Центру підтримки реформ" й інших ініціатив опублікували своє бачення перших 100 днів роботи уряду, який прийшов вкінці листопада 2014 року на заміну "уряду камікадзе"

"Нинішній Кабінет Міністрів України є унікальним у багатьох відношеннях. З двадцяти членів Кабміну – чотирнадцять не входили до його складу раніше. Сім представників Кабміну – абсолютно нові обличчя в політиці: вони прийшли з бізнесу. Три міністри – громадяни інших держав і для того, щоб увійти до складу уряду, повинні були отримати українське громадянство." - відзначають експерти унікальність Кабміну. Але відразу наголошують на тому, що якими б міністри не були молодими і молодцями "бюрократичний апарат міністерств і державні органи надалі заповнені політичними ветеранами. Нові міністри стикаються з непростим завданням пошуку компетентних і чесних людей, які зможуть служити національним інтересам. Але...

Інститут медіа права судиться з ЦВК за оприлюднення біографій лідерів фракцій у ВР

Новини

Інститут медіа права подав 3 березня адміністративний позов до Центрвиборчкому через ненадання автобіографій лідерів

парламентських фракцій. Юристи ІМП подали запит на отримання автобіографій Віталія Кличка, Юрія Бойка, Олега Ляшка, Юлії Тимошенко і Ганни Гопко і Арсенія Яценюка. Але їм надали тільки біографічні довідки, які й так висять відкрито на сайті ЦВК. Метою юристів з ІМП було дізнатися й показати громадськості що про себе пишуть лідери фракцій ВРУ VIII скликання, щоб виборці орієнтувалися в навичках і досвіді політиків, а не вибирали за гасла. Віта Володовська, юристка з ІМП, яка займається судом з ЦВК сподівається, що суд зобов'яже ЦВК оприлюднити автобіографії політиків, відповідно до законодавства. Судовий розгляд почнеться вкінці березня на початку квітня. ІМП вже має досвід змушення держорганів публікувати суспільно значиму інформацію. Нещодавнім прикладом є оприлюднення Верховною Радою списків помічників народних депутатів на початку лютого 2015 року Докладніше про позицію ІМП у...

ВРУ зняла податки з волонтерської допомоги і видобування руд і газу

Новини

ВРУ проголосувала за законопроект 2213, поданий урядом. Законопроект вонсить зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо зменшення податків на видобування українського газу і отримання волонтерської допомоги. 

 

Про волонтерську допомогу і допомогу переселенцям

Як вказано в проекті закону, він вонсить зміни до саттті 165.1.56. Податкового кодексу і вилучає з доходів, які оподатковуються: 

"сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь:

фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція (за винятком територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах та взяті у встановленому законодавством...

В зоні АТО зник командир батальйону "Київ-1"

Новини

Євген Дейдей нардеп з "Народного фронту" і комбат "Києва-1" зник в зоні АТО. На Фейсбук-сторінці батальйону опублікували новину: "Несколько часов назад пропал народный депутат, куратор батальона "Киев-1" Евгений Дейдей с 2 бойцами. 
В дальнейшем в районе Марьинки поисковая группа батальона обнаружила расстрелянный автомобиль, в котором, по предварительной информации, находились пропавшие.
Устанавливаются подробности происшествия. 
Мы обращаемся ко всем, у кого есть любая информация по этому поводу- немедленно обращайтесь в правоохранительные органы или по номеру 096 249 80 66."

Нагадаємо, батальйон "Київ-1" підпорядковується МВС, був створений літом 2014 року як добровольчий, на початку серпня брав участь в першій спробі "прибрати" наметове містечко на Майдані Незалежності в Києві. Батальйон несе службу в зоні АТО, переважно у звільненій частині Донецької і Луганської області, як-от Слов'янську і Курахово.

Є. Дейдея в ЗМІ звинувачують у розбійних нападах і нечистому бізнесі.

Фото:


Читать далее

ВРУ провалила законопроект про Антикорупційне бюро

Аналітика

Законопроект 1660-Д не прийняли навіть в першому читанні. Доповідач по Закону Віктор Чумак пообіцяв зорбити все, щоб на наступному пленарному тижні за нього проголосували і в другому. Але проголосувало тільки 203 депутата. Забракло голосів Народного Фронту

3 лютого ВРУ за Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції Реєстраційний номер 1660-Д.

Нардеп Опозиційного блоку Юрій Воропаєв сказав, що законопроект порушує базові людські цінності. Перед голосуванням проголосувати пообіцяли в коаліції. Її голосів мало би бути для голосування досить, крім того співавторами є Єгор Соболєв, Віктор Чумак і Юрій Луценко. Останній - голова Фракції Блоку Порошенка у ВРУ, найбільшої фракції в українському парламенті.

Єгор Соболєв, Голова Антикорупційного комітету у ВРУ, запропонував для детектива Антикорупційного бюро зарплату в 20 000 грн 

Народний фронт від Єгора соболєва...