RU

4 свіжі тексти про Україну, які гріх не прочитати

Аналітика

 
Підбірка 4-х аналітичних текстів про Україну, які стосуються її політики, зовнішніх відносин і економіки. Вашій увазі пропонуються тексти українських і закордонних аналітичних центрів і видань.
 
1. В світ вийшла доповідь Національного інституту стратегічних досліджень про становище України в 2015-му році. Її співредактором є Володимир Горбулін, член тристоронньої групи в конфлікті на Донбасі. Документ має майже 700 сторінок. Доповідь зачіпає геополітичне становище, конфлікт на Донбасі, зовнішню політику, економіку і демографію України. Ще доповідь містить пропозиції до Верховної Ради, які допоможуть вирішити економічні і багато інших труднощів, з якими стикнулася Україна. НІСД підпорядковується Президенту України. Багато з написаного у звіті було чи буде озвучене Президентом як пріоритети української політики.
 
2. Потужний світовий аналітичний центр Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) опублікував матеріал про відносини Японії і Росії в контексті кофлікту в Україні. Так виходить, що Японія в цьому конфлікті виступила на боці України: допомагає відбудовувати інфраструктуру Донбасу, ремонтує Київську Бортницьку станцію очищення відходів. Стаття аналізує відносини Японії і РФ у геополітичній перспективі з фокусом на спірні острови на схід від Євразії.  
 
3. Українське видання VoxUkraine опублікувало переклад статі паризької економістки, в якій розказано про стан Зони вільної торгівлі України і ЄС.
 
4. Американське видання National Interst опублікувало статтю "Як врятувати Міський протокол ІІ". В статті викладено хронологію міських переговорів і сказано, що в процесі децентралізації треба врахувати позицію ДНР і ЛНР щоб не загстрювати конфлікт.
 
Олексій Півторак, Назар Мочула