SPILNO.TV

Дивись Думай Дій

Новини

ЗАГИНУВ НАШ СЕРГІЙ КАЛИНА

3 січня на Луганщині загинув активіст SPILNO.tv, майданівець Сергій КАЛИНА.

Він був щирим, відкритим і небайдужим. Боровся з корупцією у рідному Самборі, намагався допомагати побратимам АТОшникам.

Сергія Калину у місті знають також з іменем Михайло Стецько. Він народився та навчався у Самборі, закінчив СШ №3. Вищу освіту здобув у Львівському національному університеті імені Івана Франка. За фахом – географ. Звідси його захоплення мандрівками. Здобув другу вищу освіту на істфаці, у 2021 р. захистив магістерську роботу, присвячену рідному місту

У час Революції Гідності на Майдані став нашим побратимом в SPILNO.tv Він стрімив з найбільш гарячих точок Євромайдану, не боявся ментів, йшов під кулі беркутів, знімав на Інститутській.

А з початком російської агресії, за покликом серця пішов захищати Батьківщину. Брав участь в АТО та ще тоді побував у гарячих точках на східному фронті. Після повернення у цивільне життя, здобув другу вищу освіту. Усі, хто знав Сергія, пам’ятають його активну громадянську позицію.

25 лютого 2022 року, коли Росія повномасштабно вторглася в Україну, Сергій Калина пробився до Києва та пішов служити в ЗСУ. Захищав Київ, воював на Київщині, звільняв Бучу, Харківщині. Мав позивний “Хасан”.

Надсилав нам матеріали про злочини росіян на окупованих територіях, скидав інфу про те, що сам бачив в звільнених містах і селах. Просив документувати, зберегти для майбутніх звинувачень.

Сергій проявив себе як мужній воїн. Напередодні Нового року Президент України підписав указ про нагородження старшого солдата Сергія Калини медаллю “За військову службу Україні.” А вже 3 січня героя не стало. Він загинув як справжній воїн – у бою з ворогом. Куля російських окупантів обірвала життя українського захисника неподалік міста Кремінна на Луганщині.

Побратими Сергія так описують останні години життя Героя: “

“Рано вранці хлопці удвох вирушили на позиції, у них щодня було багато завдань.

Ближче до обіду перед хлопцями у лісі розірвалася ворожа міна.

Чую по рації ДАР повідомляє: Я 300, ХАСАН 300.

Я з медиком на позивний ГНИВЕРБА швиденько сідаємо у авто і вирушаємо на нуль евакуювати наших побратимів. Доїхали без пригод, хлопців забрали і привезли на місце дислокації.

У ДАРа легкі осколкові поранення лиця, царапини та розріз під оком, що аж напухло.

Медик зробив свою роботу на відмінно.

У ХАСАНа легке головокружіння, дзвін у вухах.

Медик просить хлопців покинути ліс і виїхати на ВЕЛИКУ ЗЕМЛЮ для більш ретельнішого огляду та лікування.

І як ви думаєте, яке рішення приймають НАЙКРАЩІ СИНИ УКРАЇНИ????

Так от, хлопці відмовилися виходити з лісу. КАТЕГОРИЧНО ВІДМОВИЛИСЯ, і сказали що нічого страшного з ними не сталося і ніяке лікування їм не потрібне.

Знаєте , що сказав мені ДАР???

Бандерас, який виїзд з лісу? У мене там хлопці , ти що, я залишаюся.

Повернувшись у ліс ДАР з ХАСАНом продовжили свою роботу. Сіли у автівку і по газам виконувати бойові завдання.

Через пару годин хлопці загинули, виконуючи бойове завдання”.

останній його пост був про броню для побратимів: “безпека побратимів – насамперед! Та бюрократія діє проти нас;-) Я не #Притула, #Порошенко, #Тимошенко, #Пінчук чи #Ахметов. Зібрати такі кошти…простіше жигуля купити). Повинна запрацювати система. Приклад то й же самий проект #Дозор_Б, в іншому випадку будь яка броня може підійти. Лише щоб вона була хоча б мінімум один на підрозділ, який на нулю. Однак мрія любить візуалізацію. Тому будь ласка репост. У мене є мрія: броня для побратимів”…

У Сергія залишився батько, дружина та донька. А самому йому назавжди 41 рік.

Його поховали як Героя з усіма військовими почестями на Меморіалі Героям України у Самборі.

Висловлюємо співчуття рідним і близьким Сергія

Вічна пам‘ять Герою

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *